Yıldızlar sahne alıyor

Ankara’nın ev sahipliği yapacağı Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası, yarın (12 Ağustos Cuma) Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkent ve Ankara Spor Salonları’nda yapılacak maçlarla start alacak.

Dünyanın en iyi yıldız kız milli takımlarını buluşturacak şampiyonada, son Avrupa Şampiyonu Türkiye ile birlikte toplam 16 takım, 4 ayrı grupta mücadele edecek. (A) Grubu’nda yer alan Türkiye, bu grupta Mısır, Cezayir ve Polonya ile karşılaşacak.Afrika’dan 2, Asya’dan 3, Avrupa’dan 6, Kuzey-Orta Amerika ve Karayipler Voleybol Konfederasyonu’ndan (NORCECA) 3, Güney Amerika’dan 2 ülkenin katılacağı şampiyona 20 Ağustos Cumartesi günü son bulacak. İlk tur maç programı
12 Ağustos Cuma: Türkiye – Cezayir (17.30) 

13 Ağustos Cumartesi: Mısır – Türkiye (16.30) 

14 Ağustos Pazar: Türkiye – Polonya (16:30)

Turnuvanın statüsü
İlk turda (A), (B), (C) ve (D) Grubu maçlarının ardından, gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. turda (E) ve (F) Grupları’na yükselirken, 3. ve 4. olan takımlar ise 2. turda (G) ve (H) Grupları’nda mücadele edecek. 


2. tur maçlarının ardından (E) ve (F) Grupları’nda 1. ve 2. olan takımlar yarı finale çıkarken, 3. ve 4. olan takımlar 5-8’incilik maçları oynamaya hak kazanacak. 

(G) ve (H) Grupları’nın 1. ve 2. takımları 9-12’ncilik, 3. ve 4. takımları ise 13-16’ncılık için karşı karşıya gelecek. Şampiyonada gruplarda yer alan ülkeler ve Türkiye’nin ilk turdaki maç programı şöyle: 


A Grubu (TVF Başkent Salonu): Mısır, Türkiye, Cezayir, Polonya
B Grubu (Ankara Spor Salonu): Brezilya, Meksika, Arjantin, Slovakya
C Grubu (TVF Başkent Salonu): Amerika, Sırbistan, Çin, Porto Riko 

D Grubu (Ankara Spor Salonu): Japonya, Almanya, Tayland, İtalya  


Haberi Paylaş