Amerika’yı da yeneceğiz

Bulgaristan, ardından da Küba galibiyetleri teknik ekibin yüzünü güldürürken, Mehmet Bedestenlioğlu, “Yolumuza devam ediyoruz” dedi. 

Meksika’da grubunda ikinci galibiyetini alarak, ilk sekiz takım arasına kalmayı garantileyen Genç Bayan Voleybol Milli Takımı, şimdi de gözünü Amerika’ya çevirdi.

Küba karşısında ortaya konan performanstan memnun kaldığını belirten Başantrenör Mehmet Bedestenlioğlu, bu galibiyetin, taktik disiplinin bir eseri olduğunu söyledi. Bedestenlioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Doğum günü olan sporcularıma galibiyet en güzel hediye. Birinci etap, bu maçla da bitmedi. Biz, Amerika maçını da kazanıp, grubu lider tamamlamak istiyoruz. Böylece, diğer grup için avantaj yakalamış olacağız. Çünkü, karşımıza gruplarında ikinci sırayı almış, iki takım gelecek. Bir tane de birinci olan yer alacak.”

Taktik disiplin içerisinde kaldıkları sürece, çok disiplinli oynadıklarına dikkat çeken Mehmet Bedestenlioğlu, “Küba’nın bu yaş grubu ile ilk kez karşılaştık. Küba voleybolunun geleceği için çok iyi bir takım. Maç içerisinde rakibin smaç servis atan sporcusuna karşı bu kadar zorlanmamalıydık. Bunun dışında çok iyi oynadık diyebilirim. Son setin ikinci teknik molasına kadar olan kısım hariç, taktik disiplin açısından çok iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Amerika maçına da bu ciddiyet içerisinde çıkacağız” diye konuştu. 

 


Haberi Paylaş