Küba’ya set yok

Genç bayanlar, bir engeli daha aştı. Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda D grubundaki ikinci maçını Küba ile oynayan Türkiye, 3-0 kazanmayı bildi.

Maça ortak olması beklenen ancak ilk sette sadece millilerimizi izlemekle yetinen Küba, ilk teknik molaya da 8-4 geride girdi. Özellikle Polen, Melis ve Büşra’nın kurduğu blok üstünlüğü, rakibe hücumda şans tanımadı. Fatma’nın yerini bulan smaçları, farkın daha da açılmasını sağladı. İkinci teknik mola 16-7 ile geçilirken, dokuz sayılık fark Polen’in de sayılarıyla korundu ve set 25-16 ekibimizin lehine sonuçlandı.

İkinci sette Küba toparlanmış gibi gözükse de skoru önde götüren Ay-Yıldızlılar oldu. Melis’in kısa paslardaki başarısı, Neşve ve Büşra’nın file önünde ördüğü duvar, Polen’in arka alandan ürettiği sayılar, rakibe şans tanımadı. 8-4 ve 16-12 ile geçilen teknik molalardan sonra direnci kırılan Küba, ikinci seti de 25-15 kaybetmekten kurtulamadı.
Üçüncü sete kötü başlayan bu kez Türkiye oldu. Arka alandan top çıkartamayan bayanlarımız, Franco Silva’nın servisten arka arkaya 4 sayı üretmesine de seyirci kaldı. 3-8 geride geçilen ilk teknik mola, toparlanma adına yeterli olmadı. Moral bulan Küba, farkı yedi (4-11) sayıya kadar çıkarttı. Antrenör Mehmet Bedestenlioğlu’nun aldığı mola, rakibin hızını kesmeye yetti ve fark üç (8-11) sayıya kadar indi. Ancak Büşra’nın arka alan savunmasındaki zaafı, Küba’yı hep önde tuttu ve ikinci teknik molaya da 9-16 önde girdiler. Bu moladan sonra maçı çeviren isim ise Büşra oldu. İyi oyuncu olduğunu hatırlayan Büşra, hem hücumda, hem de blokta etkili olup, skoru 17-17’ye getirmeyi başardı. Neşve’nin üç kritik bloğu, seti 25-22, maçı da 3-0 Türkiye’ye getirdi.

Ay-Yıldızlı ekibimiz, grubundaki üçüncü ve son maçını Amerika ile yarın Türkiye saati ile  ile 06:00’da oynayacak.

TÜRKİYE: 3 – KÜBA: 0

SALON: Tijuana

HAKEMLER: A.Gruces (Venezuella) 8, Poula Turci (Brezilya) 7

TÜRKİYE: Fatma Yıldırım 6, Neşve Büyükbayram 8, Asuman Karakoyun 7, Büşra Cansu 8, Melis Gürkaynak 7, Polen Uslupehlivan 7, Seval Yılmaz (Libero) 6, Gözde Yılmaz 5, Didem Durmaz 5, Naz Demirkılıç 5

KÜBA: Marcillan Aguero 5, Leon De Pumariega 4, Franco Silva 6, Mendoza Palacios 6, Rosell Salas 4, Ramos Giel 5, Valladares (Libero) 5, Anay Hernandez 4

SETLER: 25-16, 25-15, 25-22

FOTOĞRAFLAR İÇİN LİNKİ TIKLAYIN:
https://voleybolunsesi.com/galery.php?cid=05&galeryid=212


Haberi Paylaş