Antrenörlerden atölye çalışması

2010-11 sezonunun bitmesinin ardından voleybol antrenörleri bilgi paylaşımı, literatürdeki değişiklikler, voleybol antrenmanlarındaki değişimler-gelişmeler, uygulamadaki tecrübelerin aktarımı gibi konularda atölye çalışmaları yapmaya başladılar. Bu çalışmaların ilkini geçtiğimiz hafta içi gerçekleştiren antrenörler çalışmalarının süreceğini belirttiler.
 
Yapılan ilk atölye çalışmasının moderatörü Prof. Dr. Şefik Tiryaki ve konusu da “Voleybol Becerilerinin Öğretiminde Modern Aykırılıklar” idi. Voleybol becerilerinin öğretiminde şimdiye kadar bilinen ve uygulanan yöntemlere, alışkanlıklara aykırı gelişmeleri ele alan koçlar; uyguladıkları voleybol alıştırmaları ve maçlarda karşılaşılan durumlar ile bu aykırılıkları karşılaştırdılar. Konunun bilimsel yönü ile uygulama aşamasını da karşılaştırarak fikir alış verişi şeklinde 2 gün süren atölye çalışması moderatör Prof. Dr. Şefik Tiryaki’ye alkışlarla sona erdi.
 
Reşat Yazıcıoğulları, İsmail Şahin, Ertan Albayrak, Suphi Doğancı, Hüseyin Düzceler, Bülent Güneş, Işık Menküer, Reşat Arığ, Sedat Boran ve Gökhan Edman’ın düzenleyip katıldıkları atölye çalışmasının bir bölümüne İstanbul’da kampta olan genç milli takımımızın antrenörlerinden İsmail Yengil ve Gençer Yarkın’da katıldılar.

 


Haberi Paylaş