Genç Millilerin hedefi 3’te 3

20-22 Mayıs tarihlerinde Slovakya’nın Bardejov şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası Avrupa Elemesi’ne katılacak Genç Milli Takım oyuncularından kaptan Cansu Aydınoğulları, Gamze Alikaya, Gizem Örge ve Ceren Kestirengöz ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Bu söyleşi sırasında Gamze’nin konuşması için elimizden geleni yaptık anca ağzından zorlamayla sadece birkaç laf alabildik.

İşte gülmekten gözlerimizden yaş gelen o keyifli röportajımız:

Kamp nasıl geçiyor?

Cansu: Kamp 25 Nisan’da Ankara’da başladı. İlk önce eksik başladık ben ve birkaç arkadaşımız kampa geç katıldı. Daha sonra yavaş yavaş toparlandık ve 10 Mayıs’ta İstanbul’da kampa başladık. Şimdi 3 gün Peru ile maçımız var. 5 gün daha kampımız var sonra Slovakya’ya gideceğiz. Orada hedefimiz 3’te 3 yapmak. Çünkü 1. olan Dünya Şampiyonası’na gidiyor. Aynı zamanda tüm grupların en iyi grup ikincisi de şampiyonaya gidiyor ama biz oraya kalıp işimizi riske atmak istemiyoruz.

Ceren: Kamp güzel geçiyor. Baştaki çalışmalarımızda eksiktik. İstanbul’a geldiğimizde ise tam takım olabildik. 1 hafta kaldı Slovakya’ya gitmemize ve heyacan da başladı. Peru’yla hazırlık maçları yapacağız. Onlar evsahibi olduğu için direkt katılacaklar. Hedefimiz 3 maçı da kazanmak. 3 rakibimiz de iyi. 3 karşılaşmaya da aynı ciddiyetle çıkıp kazanmak istiyoruz.

Gamze: Kampa geç katıldım. Yorgun ama çok zevkli geçiyor kamp.

Gizem: Kamp çok yararlı ve faydalı geçiyor. Slovakya’da 3’te 3 yapmak zorundayız ve böyle yapmak istiyoruz. Hedefe kilitlendik.

Yıldız Milli Takım’ın başırısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cansu: Yıldız Milli Takım gerçekten 2 senedir bu Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’na hazırlanyor. 2 yıldır beraber oynamaları ve ev sahibi olmamız da büyük avantajdı. İnşallah dünya şampiyonu da olurlar. Biz aslında biraz kıskandık onları 🙂 Ama bizim de önümüzde bir turnuva var biz de Dünya Şampiyonası’na gidebiliriz. Finelde Yıldız Kızların İtalya’yı 3-0 yenmesi de büyük başarıydı.

Ceren: Yıldız Milli Takım şampiyon olana kadar en iyi derece bizimdi. Ancak bizi geçeceklerini biliyorduk. Çok büyük ve iyi bir desteğin önünde şampiyon oldular.

Gamze: Yıldız Milli Takım çok büyük başarı yakaladı. Hepsiyle gurur duyuyoruz.

Gizem: Yıldız Kızlar inanılmaz bir başarı yakaladılar. Aslında bizimki kıskançlık değildi. En az 3 madalya elimizden kaçırdık. Mesela Dünya Şampiyonası’nda 3.’lük maçında 2-1 öndeyken 24-21’ken skor maçı kaybettik. Bir sayı alamadık. Aslında biz kazanmayı bilemedik oynadığımız maçlarda. Bu yüzden biraz imrenme söz konusu.

Yıldızlarımız’dan en çok kimin oyununu beğendiniz?

Cansu: Ece takımın hücum gücünü çekti ve korkusuz oynadı. Şeyma’yı da çok beğendim. Bu kadar iyi oynayacağını düşünmüyordum. Ancak çok çok iyi oynadı.

Ceren: Ece hücum gücünü yüklenen bir oyuncu oldu ve çok ön plana çıktı. Ancak Damla da çok iyi oynadı. Bir oyuncu söylemek zor ama hücum yüzdesiyle Ece ön plana çıktı diyebilirz. 3-0 yenerek şampiyon olmaları herkesin içinde olmak isteyeceği bir şey.

Gamze: Ece çok iyi oynadı. Ancak Damla’da çok çok iyiydi.

Gizem: Yıldız Kızlar takım olarak çok iyi oynadı. Hedef için oynadılar. Birbirlerinin hatalarını telafi ettiler. Ece ise korkusuzca ve çok iyi oynadı.

Pozisyonunuza göre ve ayrıca beğendiniz oyuncular kim?

Cansu: En beğendiğim oyuncu Glinka. Pozisyonum olarak ise Türk pasör olarak Arzu Göllü ve Fofao.

Ceren: Nati tam bir 4 numara oyuncusu. Çok beğeniyorum. Nikolic de öyle. Bu sene takıma çok katkısı olduğunu düşünüyorum.

Gizem: En beğendiğim oyuncu libero olarak Gizem Güreşen, mevkii dışı ise Glinka.

Birbirinize taktığınız lakaplarınız var mı?

Cansu: Can.
Ceren: Bambam.
Gizem: Bamya Parmak.
Gamze: Gamze tüm ısrarlarımıza rağmen lakabını söylemedi 🙂

Kamplar eğlenceli geçiyor mu?

Cansu: Kamplara çok keyifli geliyorum. Hatta ailem kampa giderken niye bu kadar mutlusun diye sorar. 4 yıldır beraber olduğumuz için herşeyimizi biliyoruz. Biz eğlenmek ve çalışma arasındaki disiplini çok iyi kuruyoruz. Ya film izliyoruz ya da film çekiyoruz. 2 tane video çektik. Biri Aşkı Memnu Veda filmi. Biri de Turkcell reklamı. Bunları izin günlerimiz de yapıyoruz tabii.

Ceren: 4 senedir birbirimizi tanıyoruz. Kampa gelmeyi arzulayan oyunculardanımdır. Çok film izliyoruz. Hatta film koleksiyonumz var. Çok gülerek ve keyifli vakit geçiriyoruz. Sağolsun federasyondakiler ve anternörlerimiz de iyi vakit geçirmemiz için elimizden geleni yapıyorlar.

Gizem: Kampta keyifli vakit geçiriyoruz. Antrenmanlarda çok eğleniyoruz.

İlginç anılarınız var mı?

Cansu: Bir kez 6 kişi aynı oda da kaldık. Bir kez de ufacık oda da 3 kişi kaldı. Ama geçecek yer bile yoktu. Gece su içmek için kalkmak istiyorum. Ancak yürüyecek mesafe bile yoktu. O gün duvarı yumrukladığımı bile hatırlıyorum 🙂

İlgilendiğiniz başka spor dalı var mı?

Cansu: Futbolu çok seviyorum. Tam bir Alex hayranıyım. Hem kişilik olarak harika biri hem de ilerleyen yaşına rağmen üst düzey performans göstermesi inanılmaz birşey. Ayrıca Basketbolu çok seviyorum.

Ceren: Ben de futbolu takip ediyorum. Kombinem var. Her maça gidiyorum. Hatta son maça gidemiycem onun burukluğu da var içimde. Erkek voleybolu da izliyorum. Hatta elimden geldiğince maçlara gelmeye de çalışıyorum.

Gamze: Ben tenisi çok seviyorum. Nadal’a da hayranım.

Gizem: Ben aslında pek sporu takip etmiyorum. Denk geldiği zaman izliyorum. Maçlara da Polen’in ısrarıyla gidiyorum.

Kaç senedir beraber bu jenerasyon?

Ceren: 4 yıldır beraber bu jenerasyon. Ancak sakatlıklar dolayısıyla hiç tam kadro olamadık. Hatta tüm maçlarda oynayan sadece ben ve Gamze’ydi.


Haberi Paylaş