AXA Sigorta Kupa Voley’de Çeyrek Final eşleşmeleri belli oldu

2022-2023 voleybol sezonu AXA Sigorta Kupa Voley’de çeyrek final eşleşmeleri, TVF Ankara Merkez Ofisi’nde yapılan kura çekiminin ardından belli oldu.

Kura çekimi öncesinde açılış konuşması yapan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, “2022-2023 voleybol sezonunda çeyrek finalde mücadele edecek tüm takımlarımıza şimdiden kura çekiminde ve kupa yolunda başarılar diliyorum. Uzun yıllardır bu anlamlı kupaya isim sponsoru olarak destek veren AXA Sigorta’ya, her zaman olduğu gibi karşılaşmaları voleybol severlerle buluşturan yayıncı kuruluşumuz TRT’ye ve kupa maçlarının İddaa’da yer almasını sağlayan Spor Toto Teşkilatı’na teşekkür ediyoruz. Umarım sağlıklı, sakatlıksız ve seyri bol, çekişmeli karşılaşmalar izleriz.” şeklinde konuştu.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu’nun konuşmasının ardından Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış da kura çekimi ve statü hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TVF Voleybol TV’den canlı olarak ekranlara gelen kura çekiminde erkekler ve kadınlarda oluşan eşleşmeler şu şekilde:

ERKEKLER
Ziraat Bankkart-Galatasaray HDI Sigorta
Hekimoğlu GCT BVİ-Fenerbahçe HDI Sigorta
Bursa B.Şehir Bld.-Arkas Spor
Halkbank-Türşad
KADINLAR
VakıfBank-Galatasaray HDI Sigorta
Aydın B.Şehir Bld.-Sarıyer Bld.
Türk Hava Yolları-Kuzeyboru
Fenerbahçe Opet-Eczacıbaşı Dynavit

AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final müsabakaları erkeklerde 21-22 Aralık 2022, kadınlarda ise 14-15 Şubat ve 7-8 Mart 2023 tarihlerinde oynanacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.