Fenerbahçe Opet ile Sanmar güçlerini birleştirdi

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Sanmar arasında yapılan “Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Forma Sırt Sponsorluğu” anlaşmasının imza töreni, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlendi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan ve Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ile Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün ve Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven’in katıldığı imza töreninde Fenerbahçe Opet Takım Menajeri Pelin Çelik, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar ve oyuncusu Macris Carneiro ile Voleybol Takımı teknik ve idari kadrosu da hazır bulundu.

Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan: “Türkiye’de voleybolun lokomotifi olmuş, ülkemizin dört bir yanındaki kadınlara ve kız çocuklarına ilham olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza verilen bu destek Kulübümüz için çok önemli”

Basın toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, “Değerli basın mensupları, ekranları başında bizleri izleyen kıymetli üyelerimiz,  taraftarlarımız, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Maalesef bir saat önce üzücü bir haber aldık. Gaziantep’e yapılan roket saldırısı var. Şehitlerimiz ve yaralılarımız var. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Bugün, Türkiye’nin önde gelen denizcilik firması Sanmar’ın Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızla yapmış olduğu forma sırt sponsorluğu anlaşması için bir aradayız. Türkiye’de voleybolun lokomotifi olmuş, ülkemizin dört bir yanındaki kadınlara ve kız çocuklarına ilham olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza verilen bu destek Kulübümüz için çok önemli.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız her kulvardaki mücadelesiyle ve başarılarıyla bizleri hep gururlandırıyor. Bu senenin ilk kupasını da onlarla birlikte hatırlayacağınız üzere 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz o gün, hep beraber kaldırdık ve bu kupanın o gün gelmiş olması da bizim için ayrı bir değerde. Bu kupanın uğurlu olduğuna ve bu sene içinde kaldıracağımız nice kupaların da habercisi olacağına yürekten inanıyorum. Kaptanımız Eda nezdinde tüm sporcularımızı, teknik ekiplerimizi bir kez daha canıgönülden tebrik ediyorum. Ayrıca dünkü güzel galibiyet için de takımımızı tebrik ediyorum!

Branş fark etmeksizin derbilerde Fenerbahçe’nin sahip olduğu ağırlığı dün bir kez daha tüm spor camiasına göstermiş olduk. Sanmar’ın desteği ile bu sene çok kıymetli başarılar kazanacağımıza yürekten inanıyorum. Umarım Sanmar’ın hem Türk sporuna hem de Fenerbahçemize olan destekleri artarak devam edecek. İş birliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve anlaşmamızın her iki taraf için de hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt: “Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın daha da güçlenmesine katkı sağlayacak önemli bir sponsorluk anlaşması imzalıyoruz”

Ardından söz alan Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ise “Değerli basın mensupları, kıymetli katılımcılar, ekranları başında bizleri izleyen değerli taraftarlarımız herkesi selamlıyorum. Ben de sözlerime öncelikle bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum. Umuyoruz ki bu hain saldırılar bir gün son bulacak. Üzgünüz, bu haberle başlamak tabii ki bizleri üzdü.

Bugün sizlerin huzuruna Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın daha da güçlenmesine katkı sağlayacak önemli bir sponsorluk anlaşmamızı imzalamak için bir araya geldik. Bu törenin dün net bir skorla kazandığımız derbi galibiyeti sonrasına denk gelmesi bizim için ayrıca güzel oldu. Bu galibiyeti her zaman olduğu gibi dünyanın en güzel taraftarı olan Fenerbahçe taraftarına armağan ediyoruz. Takımımızda herkesin, teknik ekibimizin, sporcularımızın  emeğine sağlık. Fenerbahçe ailemizde sponsorlarımız, destekçilerimiz bizler için büyük önem taşır. Bugün ailemizin yeni üyesi, yeni sponsorumuz Sanmar Denizcilik ile burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sanmar markasını önümüzdeki iki sezon boyunca ülkemizde kadın voleybolunun lokomotifi olan, Türk sporuna, yeni nesillerimize rol model olan Kadın voleybolcular kazandırmış, değerleriyle topluma fener olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın forma sırtında göreceksiniz. Değerli destekleri için Sanmar Denizcilik’e çok teşekkür ederiz. Türk spor tarihinin en büyük başarılarına imza atarak bir ekol haline gelen dünyanın en iyi oyuncularının oynamayı arzuladığı takım olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza, ‘Sarı Meleklerimize’ verdikleri destek için Sanmar ailesine, Fenerbahçe ailemize hoş geldiniz diyorum.

Değerli kaptanımız Eda’nın liderliğinde bu sezonda mücadele ettiği tüm kulvarlarda hiç şühesiz zirveyi hedefliyoruz. Hep birlikte, omuz omuza vererek kenetlendik ve büyük taraftarlarımızla şampiyonlukları kazanmak, kupaları kaldırmak için çalışıyoruz Ligin henüz başındayız. İnişlerimiz, çukurlarımız olacak ama hedeflerimizden sapmadan yolumuza devam edeceğiz.

Atatürk’ün izinde giden Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelen bu sezon Fenerbahçe Ailesi için ok önemli. Bu bilinçle şube olarak oyuncularımızla birlikte üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız bu görev ve sorumlulukla, Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sezonun ilk kupası olan Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak kupayı müzemize getirdi. Şube olarak çok gururluyuz. Sezonun geri kalanında da yarıştığımız her kulvarda adımızı yine finallere yazdıracağımıza yürekten inanıyorum. Her zaman olduğu gibi bu sezon da taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli. Taraftarlarımızı, gerek Burhan Felek’te oynadığımız maçlarda, gerek gittiğimiz deplasman maçlarında tribünlere bekliyoruz. Konu Fenerbahçe taraftarıysa biliyoruz ki deplasman ya da iç saha fark etmiyor. Sözlerime son verirken Sanmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Gürün ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Cem Seven nezdinde tüm Sanmar ailesine kulübümüze verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyor; iş birliğimizin önümüzdeki yıllarda, uzun süreler devam etmesini diyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün: “Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımına sponsor olmaktan çok büyük keyif alıyoruz”

Menfur saldırıyı lanetleyerek sözlerine başlayan Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün, “Benim Fenerbahçeli olmamı sağlayan kişi Cem Seven beydir. 6 yaşındayken bir Fenerbahçe bayrağı ile Fenerbahçe taraftarı oldum. Biz Sanmar olarak kadınlarımıza, özellikle kadın mühendislerimize yaptığımız pozitif ayrımcılığın bir etkisi olarak amatör sporlara ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımına sponsor olmaktan ayrıca çok büyük keyif alıyoruz. Aynı zamanda diğer sponsorluklara da örnek olması gerektiğine inanıyoruz. Bize bu fırsatı verdiği için Fenerbahçemize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven: “İlk defa Fenerbahçe Kadın Voleybol takımının bir sponsoru denizcilik firması oldu. İnşallah bu sponsorluğun daha nice şampiyonluklara vesile olmasını diliyoruz”

Menfur saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven ise, “Sanmar Denizcilik olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Sanmar Denizcilik olarak Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın forma sırt sponsoru olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bize bu fırsatı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanımız Sayın Ali Koç’a ve Değerli Yönetime de ayrıca teşekkür ediyoruz. Mazisinde tarih yatan Fenerbahçe Spor Kulübü tarihte birçok ilklere imza atmıştır. Bugün Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın 95. senesini kutluyoruz.  1927’de kurulmuş ve Türkiye tarihinde kurulan ilk voleybol takımı. 1927 yılının şartlarını düşünürsek kadınlara nasıl bir ayrıcalık verildiğine daha vakıf olabiliriz. O zamanki takım kaptanı Sabiha Gürayman hanımefendi aynı zamanda Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu ilk inşaat mühendisi. Hem kaptan, hem Türkiye’deki ilk voleybol takımında oynuyor hem de aynı zamanda Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu ilk inşaat mühendisi. Bundan da gurur duyuyoruz. Bu ilklerin kupalarla süslenmesi de söz konusu fakat bizim için önemli olan bir kısım da ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ilk defa Fenerbahçe Kadın Voleybol takımının bir sponsoru denizcilik firması oldu. Tarihte biz de yerimizi almış oluyoruz. Bu da bizim için bir sevinç kaynağıdır.

Sanmar Denizcilik firmamız bünyesindeki iki tersane ile açık deniz ve liman römorkörleri inşa ediyor ve bunun ihracatını gerçekleştiriyor. Bir dünya markası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca filosundaki römorkörlerle Türkiye’nin 5 farklı limanında römorkör ve klavuzluk görevlerini ifa etmekte. Sanmar Denizcilik sadece sponsorluk tarafında kalmıyor, aynı zamanda eğitime de önem veriyor. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol takımının sponsoruyuz, inşallah bunu 2 sene boyunca da devam ettireceğiz. Aynı zamanda Kürek Milli takımının da sponsorluğunu üstleniyoruz. Eğitim faaliyetlerine bakarsak Türkiye genelinde anaokulları inşa ettiriyoruz. İlköğretim okullarında bilim odaları kurduruyoruz. Ve Türkiye’nin özellikle denizcilikle olan fakültelerinde sponsorluk hizmetlerimiz devam ediyor. Atatürk’ün de dediği gibi,  “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” söylemi çerçevesinde spor ve eğitime destek vermeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bu güzel organizasyon için yöneticilerimize  çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu sponsorluğun daha nice şampiyonluklara vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik: “Bu sezonun devamında göğsümüzde ay yıldız ve armamızla; sırtımızda Sanmar’ın desteğiyle ve itici gücüyle daha nice kupalar kazanacağımıza inanıyoruz”

Sanmar’ın itici gücüyle kupalar kazanacaklarına olan inancını paylaşan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik, “Şu anda burada bulunduğumuz için Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı olarak çok çok mutlu olduğumuzu söylemek istiyorum. Ayrıca Sanmar ailesine verdikleri destek ve sponsorluk için çok minnettarız, çok çok teşekkür ederiz. Çok önemli bir sezondayız. Hem Kulübümüz hem de ülkemiz için Cumhuriyetimizin 100. yılında sezona Süper Kupa ile başladık ve bunun mutluluğunu, gururunu hissediyoruz. Bu sezonun devamında göğsümüzde ay yıldız ve armamızla, sırtımızda Sanmar’ın desteğiyle ve itici gücüyle daha nice kupalar kazanacağımıza inanıyoruz. Umarım bu yolda başarılarla ilerlerken Sanmar gibi sponsorlarımızın desteği hep yanımızda olur ve bizler daha nice kupalar kazabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar: “Sanmar ailesine bütün sezon boyunca hatta iki sezon boyunca yanımızda olacakları için çok çok teşekkür ediyoruz”

Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar: “Değerli Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ve yöneticimiz Simla Türker Bayazıt başta olmak üzere herkese sevgilerimi gönderiyorum. Sözlerime başlamadan önce Gaziantep’te gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Bugün Takım Menajerimiz Pelin Çelik, ben ve Macris bu sponsorluk anlaşması için buradayız. Sporun ve sporcuların, sponsorlarla desteklenmesi çok çok önemli. Burada Sanmar ailesine bütün sezon boyunca hatta iki sezon boyunca yanımızda olacakları için çok çok teşekkür ediyoruz. Bu sponsorluklar ülkemizde sporun gelişmesi adına, voleybolun daha başarılı olması adına önem kazanıyor. Bizim hedefimiz yalnızca sportif başarı değil, bunun yanında sorumluluklarımızın da çok büyük olduğunun farkındayız. Gittiğimiz her yerde, her mesajda gençlerimize ne kadar iyi olduğumuzu ve onlara neleri başarabileceklerini gösterebilecek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Takım olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında da sorumluluklarımızın çok çok farkındayız. Bu sezona Süper Kupa ile çok iyi başladık. Taraftarlarımızı Fenerbahçe Opet olarak her maçımızda Burhan Felek ya da deplasman fark etmeksizin yanımızda görmek istiyoruz. Bu sene ilk kupayı aldık, sonunu da iyi getirmek istiyoruz. İnşallah sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum; Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Bey ile eskiden, tribünden tanışıyorum. Kendisi de çok koyu bir Fenerbahçelidir. O yüzden tekrardan ‘Ailemize hoş geldiniz’ diyorum. Umarım bizlere şans getirirsiniz ve bu iki yıl boyunca çok güzel başarılara imza atarız.” şeklinde konuştu.

Macris Carneiro: “Yeni sponsorumuzla birlikte gücümüze güç kattık, şu anda çok daha güçlüyüz”

“Şu anda burada bulunduğum için çok çok mutluyum. Buraya geldiğim ilk andan itibaren beni bu kadar sıcak ve hoş karşıladıkları için hem kulübüme hem de muhteşem taraftarlarımıza çok çok teşekkür etmek istiyorum. Aynı zamanda şu anda burada bulunduğumuz için bu anlaşma dolayısıyla da teşekkür etmek istiyorum. Yeni sponsorumuzla birlikte gücümüze güç kattık, şu anda çok daha güçlüyüz. Kendilerine de bu sponsorluktan dolayı çok çok teşekkür etmek istiyorum.”

Konuşmaların ardından basın mensuplarının soruları yanıtlandı ve imzalar atıldı. Tören fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.