Aydın’dan İtalya’ya

İtalya Ligi ekiplerinden Cuneo, geçtiğimiz sezon Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen 1999 doğumlu Amerikalı orta oyuncu Anna Stevenson’u kadrosuna kattı.

ABD Kolej Ligi (NCAA)’nde Louisville ile geçirdiği sezonlardan sonra ikinci profesyonel sezonunda Cuneo’ya transfer olan Stevenson, Cuneo tarihindeki ikinci ABD’li oyuncu olacak.

Stevenson, İtalya Ligi’ne transferiyle ilgili: “Türkiye’deki deneyimim kısa da olsa benim için vazgeçilmezdi. Amerika dışındaki ilk tecrübemdi, daha hızlı bir oyun stiline adapte olmamı ve hem saha içinde hem de saha dışında çok şey öğrenmemi sağladı. Şimdi ise ilk İtalya macerama hazırım. Cuneo ile anlaştıktan sonra kaptan Naomi Signorile bana ulaştı ve takımın büyük bir aile olduğunu söyledi. Bu da tam aradığım şey. Geçen sene Cuneo’nun çok maçını izledim, bu yüzden Squarcini ve Stufi gibi iki harika oyuncunun yerini doldurmanın zor olacağını biliyorum. Ama bu mücadeleyi alçakgönüllülükle ve sürekli öğrenip takımım için her zaman hazır olmaya hevesli bir şekilde karşılıyorum.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.