İtalya’da transferler başladı

Dünyanın en iyi voleybol ligleri arasında gösterilen İtalya Kadınlar Voleybol Ligi’nde, (Lega Pallavolo Serie A Femminile) 2022-2023 sezonu için transfer çalışmaları tüm hızıyla başladı.

2000 doğumlu Hırvat orta oyuncu Bozana Butigan, İtalya Ligi’nin başarılı ekiplerinden Bergamo ile bir sezon daha devam etmek üzere anlaşmaya vardı.

Bergamo’ya geçtiğimiz Ocak ayında Imoco Volley Conegliano’dan transfer olan Butigan: “Burada sadece üç ayda bile çok geliştim ve Bergamo’nun kariyerime devam etmem için doğru yer olduğuna eminim. Bu maceraya devam edip elimden geleni yapmak için sabırsızlanıyorum. Bizim için çok iyi bir sezon bekliyorum. Kolay olmayacak çünkü İtalya Ligi çok hırslı takımlardan oluşuyor, ama Volley Bergamo’yu ligde iyi bir sıraya taşıyabileceğimize inanıyorum, hak ettiği gibi.” diye konuştu.

İtalya Ligi ekiplerinden Reale Mutua Fenera Chieri, başarılı İtalyan milli orta oyuncusu Alessia Mazzaro ile sözleşme yeniledi. 2022-2023 sezonu, Mazzaro’nun Chieri’deki arka arkaya dördüncü sezonu olacak. Başarılı oyuncu: “Chieri ile devam edecek olmaktan çok mutluyum. Uzun süredir birlikte oynadığım arkadaşlarımla ve koçumla devam edecek olmak çok güzel. Seneye takımıma voleybolun yanında karakter anlamında da çok fazla şey katabileceğimi düşünüyorum. Yeni sezonda hep daha yukarıyı hedefleyeceğiz. Çok iyi çalışabileceğimizi biliyorum ve önümüzdeki sezon için çok heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.

İtalya Kadınlar Ligi’nin bir başka ekibi Cuneo, geçtiğimiz sezon da takım için mücadele eden Fransız pasör çaprazı Lucille Gicquel ile sözleşme yeniledi. Başarılı pasör çaprazı, takımla ilk sezonunda iyi bir görüntü sergilemiş ve gelişen bir grafik ortaya koymuştu.

Bu iç transferle birlikte Cuneo, Noemi Signorile ve Stevenson’dan sonra üçüncü imzayı atmış oldu.

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.