Barbolini: İyi oynamadık

Dünya 2014 Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Sırbistan’a 3-1 yenilen Türk Milli Takımı’nda başantrenör Massimo Barbolini, bugün iyi voleybol oynamadıklarını söyledi.

Maçın ardından saha kenarında Türk basınının sorularını yanıtlayan antrenör Barbolini, Sırbistan maçının zorlu geçeceğini bildiklerini ifade etti.

Barbolini, “Bugün iyi voleybol oynadığımızı düşünmüyorum. Bir ara iyi şeyleri peş peşe yaptık, onda da seti aldık zaten. Sırbistan’ın baskısı hep üzerimizdeydi. Biz tam anlamıyla voleybolumuzu oynayamadık. Bunun uzun bir turnuva olduğunu biliyoruz. Bir an önce toparlanmalıyız. Bunu yapmak için 12 saatimiz var. Bir sonraki maçımız o zaman” diye konuştu.

Milli takımın pasörü Naz Aydemir Akyol da oyuna geç adapte olduklarına dikkati çekerek, “Takım olarak geç defans yapmaya başladık. Sırplar yüksek ve uzun bir takım, iyi blok yapıyorlar. Ataklarımız oldukça iyiydi ama onların ataklarına karşı defans yapamadık” ifadelerini kullandı.

Bu maçın üzerinde çok durmamaları gerektiğini dile getiren Akyol, “Yarın Kanada ile erken saatte oynayacağız. Bugünkü hatalarımızı soyunma odasında konuşup, yarınki maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız” diye konuştu.

A Milli Takım Kaptanı Gözde Sonsırma da rakiplerini tebrik ederek, “Sırbistan, atakta ve serviste çok iyi oynadı. İlk sete iyi başlamadık. İkinci set toparlandık ama sonrasında sadece Neriman bir şeyler yaptı: İyi atak yapamadık. Kendi takım arkadaşlarımı da mücadelelerinden ötürü tebrik ederim” dedi.

Sırbistan cephesi Maçtan galibiyetle ayrılan Sırbistan’ın çalıştırıcısı Zoran Terzic, takımını bugünkü performansından dolayı tebrik ederek, bunu sürdürmeleri gerektiğini kaydetti.

Sırbistan Milli Takım Kaptanı Maja Ognjenovic de Türkiye karşısında aldıkları galibiyet nedeniyle mutlu olduklarını dile getirdi.

Ay-yıldızılar, gruptaki ikinci maçında yarın TSİ 11.30’da Kanada ile karşılaşacak.


Haberi Paylaş