Tabii ki toparlarız

Dünya Şampiyonası İtalya’da bizim için Sırbistan mağlubiyetiyle başladı. Şampiyonaya galibiyetle başlamak her zaman çok önemlidir ama uzun bir maratonun bizi beklediğini düşünürsek bu maçı hemen unutup yarınki maça odaklanmak lazım.

Sırbistan’ı yensek tabii ki hem 3 puan kazanacak hem de güçlü bir rakibi yenmenin özgüveniyle güzel bir başlangıç yapacaktık ama olmadı. Geriye düştüğümüz anlarda bile ataklarla toparlansak da bugünkü inişli çıkışlı grafik bize ders olacaktır. Yarın bizim için turnuva yeniden başlayacak ve kızlarımız alnının akıyla bu şampiyonayı iyi bir yerde tamamlayacaktır şüphem yok.

Gelelim maça. Bugün en önemli özelliğimiz etkili servislerimizi hiç devreye sokamadık. Etkili servis attığımız bölümlerde oyuna ağırlığımızı koyduk ama bu istikrarı bir türlü maçın içine yayamadık. Eğer 20 gün devam edecek şampiyonada ilk 4’e kalmak istiyorsak o servisleri her maça yaymamız gerekiyor. Ayrıca Neslihan’ın yokluğunda hücumda büyük sıkıntı çektik. Neriman’ın inişli çıkışlı oyunu Gözde’ye çok fazla yük bindiriyor. Skor üretmekte zorlanıyoruz. Polen’in bu turnuvada kendini göstermesi Neriman’ın daha istikrarlı bir çizgide devam etmesi gerekiyor. Böylece Gözde’nin yükü biraz daha azalabilir. Ayrıca pasörlerimiz orta oyuncularımızdan da faydalanmalı. Skor yükünü bütün oyuncular paylaşmalı çünkü Neslihan’ın eksikliğini Grand Prix’de de gördük bugünkü ilk maçta da gördük. Bugünkü mağlubiyette eksiklerimizi gördüğümüzü umuyorum.

Kanada karşısında alacağımız galibiyet bize moral olacak. Çok daha güzel bir oyunla sahadan galibiyetle ayrılacağımıza inancım tam.


Haberi Paylaş