Başarının öyküsü

Sezon başından beri Vakıfbank Güneş Sigorta takımının hedefleri çok büyüktü. Avrupa ve Türkiye’de şampiyonluklar yaşamış 22 senelik geçmişi olan kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek bizim en büyük arzumuzdu. Kulübümüz iki hedef belirlemişti. İlki takımımızı dolayısıyla Türkiye’yi Avrupa Kupalarında finale taşımak, şampiyonluk kupasını ülkemize hediye etmekti. İkinci hedefimiz ise Türkiye Ligi Şampiyonluğunu elde etmek.

İlk hedefimize çok yoğun ve büyük disiplin içinde çalışarak, birbirimize kenetlenip aynı istek ve doğrultuda finallere katılmak için mücadele verdik. 52 takımın katıldığı Challenge Cup’ta ilk dört takımın arasına girmeyi başardık. Bu çok kolay olmadı. Çünkü biz çok yeni bir takımdık ve zamana ihtiyacımız vardı. Başarılı olmak için kazanmayı değil, kazanan bir takıma sahip olmamız, başarmamız gerekiyordu. Takımımızın kadrosunun geniş ve hem genç hem tecrübeli oyunculardan kurulu olmasının verdiği avantajla her geçen gün yükselen bir grafik gösterdik. Yönetimimizin ve idari kadromuzun yapıcı tutumları, bize duydukları güven ve inanç sayesinde biz daha da kuvvetlendik. Kulübümüzün bize sağladıkları çok iyi imkânlarla zaten başarının gelmemesi büyük hayal kırıklığı olurdu. Finallerde Almanya ve İtalya galibiyetleriyle şampiyonluk kupamızı çok büyük mutlulukla kaldırmayı başardık.

Bu sene 30 yılımı doldurduğum voleybol kariyerimde Şampiyon Kulüplerde 2 ikincilik, 1 üçüncülük, Kupa Galiplerinde 1 şampiyonluk, 1 üçüncülük, Challenge Cup’ta da 1 şampiyonlukla Avrupa Kupalarında kulübümü temsil ettim. Takımımızdaki deneyimli milli oyuncularımız, Avrupa’da yüksek kariyeri olan yabancılarımız ve kulübümüze defalarca şampiyonluk yaşatmış kaptanımızın başarımızda payı çok büyük.

Bizlere inanan tüm voleybol severlere, bu büyük zevki yaşattıkları için kulübüme ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Arzu GÖLLÜ

  


Haberi Paylaş

Comments are closed.