Halkbank, Fenerbahçe’ye hazır

Halkbank şampiyonluk yolunda ki en önemli maçların birinde yarın oynayacağı Fenerbahçe karşılaşması için İstanbul’a gitti. Hareket öncesinde tüm takım galibiyet yemini etti.  .
 
Türkiye erkekler voleybol liginde yarın sezonun en önemli maçlarından biri oynanacak. 60 puanla lider Halkbank, 58 puanla ikinci sırada yer alan Fenerbahçe’nin konuğu olacak.

Halkbank zorlu maç öncesinde son çalışmasını bugün yaparak İstanbul’a gitti. Antrenör George Strumilo yönetiminde yapılan son antrenmanda tüm takım son derece hırslı ve istekli göründü. Hareket öncesinde açıklamalarda bulunan Strumilo “Bu sezon ki en kritik maçlarımızdan birinde yarın akşam Fenerbahçe ile oynayacağız. Bu maçı da alırsak finallere lider olarak çıkacağız. Bu da bizim için büyük bir avantaj olur. Çalışmalarımız bu doğrultuda sürüyor. Tüm oyuncularımın performanslarından mutluyum. İstanbul’dan galibiyetle döneceğimize inanıyorum” dedi.

Adeta final havasında geçecek olan maç öncesinde açıklamalarda bulunan Halkbank Voleybol  takımı sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu, takımın performansından oldukça memnun olduklarını belirterek “Fenerbahçe maçı bizim için çok büyük önem taşıyor. Rakibimizin 2 puan önündeyiz. Ve onları mağlup ederek aradaki farkı 5 puana çıkarmak arzusundayız. Finallere lider olarak katılmak bizim için çok önemli. Şu an lideriz ve liderliğimizi bu maç sonunda da sürdürmek istiyoruz. Ancak tek arzumuz Ankara’ya şampiyonluğu getirmek.  1992-1996 yılları arasında üst üste tam 5 kez şampiyon olduğumuz ligde bu sezon ve bundan sonraki sezonlarda şampiyonluğun en güçlü adayı biziz” dedi.

İstanbul’a yolculuk öncesinde görüşlerini aldığımız voleybolcular ise “Tüm takım olarak galibiyete şartlandıklarını belirterek. Tek hedefimiz galibiyet. Haftalardır bu maça kilitlendik. 3 puan bizim olacak” dediler.

Fenerbahçe ile Halkbank arasında yarın saat 17:00’da başlayacak olan maç İstanbul Caferağa spor salonunda oynanacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.