Başkan tesettür konusuna açıklık getirdi

Karabıyık “Voleybol Federasyonu’nun talimatnamesinde giyilecek kıyafet bellidir. Forma, şort ve çorap dışında birşey olmaz” dedi.

ANKA’ya konuşan Karabıyık, Özbek’in türban takarak bir takımda yer almasının mümkün olamayacağının altını çizerek, “Aysun Özbek 32 yaşında. Sporu bırakacağını açıkladı. Sporu bıraktıktan sonra istediği kıyafeti giyinebilir. Voleybol Federasyonu kıyafet talimatnamesinde voleybolcuların giyineceği kıyafet belirlenmiş durumda. Talimatnameye göre oyuncular forma, şort ve çorap var. Oyuncular, bu kıyafetleri tek tip giyinmek zorunda. Türkiye’de ve yurtdışında voleybol müsabakalarında oyuncular talimatnamedeki tek tip kıyafet dışında birşey kullanamaz. Takımın bütün unsurları bu kurala uymak zorunda” dedi.

Karabıyık, voleybolcuların müsabakalarda türban takmasının talimatnameye aykırı olacağının altını çizdi. Karabıyık’ın açıklamaları ile Voleybol Bayan Milli Takımı’nın ve Vakıfbank Güneş Sigorta’nın yıldız oyuncusu Aysun Özbek tesettüre girdiği için başlayan tartışmalar son bulacağı ifade edildi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.