Plaj Voleybolu zirvesi

Ülkemizin tek Plaj Voleybolu Antrenörü olan Atay Doğu, yaptığı sunumla Plaj Voleybolunun reformu için “Alman Modeli”ni önerdi ve bu modeli tanıttı.

Hasan Uğur Epirden ise özellikle bazı sıkıntıların ve yanlışların altını çizdi. Bunlar arasında en önemlileri, Plaj Voleybolu organizasyonları için alınan TVF payları, korsan turnuvalar, sporculara Milli hedef gösterilmesi, ödüllerin cazip olabilmesi için halen pasif kalan sponsorların iştahlarının kabartılması için liglerde oynayan popüler voleybolcuların katılımlarının sağlanması için resmen gizli yasak uygulayan kulüp idareci ve antrenörlerinin gerekirse mecburi kurallarla ve yönetmelik değişiklikleriyle plaj voleyboluna yönlendirilmeleri hususu, Pilot bölgelerin seçilmesi ve çalışmaların başlatılması ve de özellikle daha duyarlı ve çalışkan bir plaj voleybolu kurulunun teşkili, organizasyonların çoğalması ile de halen görev bekleyen 88 plaj voleybolu hakeminin piyango bekler gibi atama beklemelerine de son verileceği, beldelere ve plajlara verilecek önem ve destekle 3-5 yılda bu spor dalının lisanslı sporcu potansiyelinin en az futbolun sporcu sayısına yaklaştırılabileceği konusunda sıraladığı düşünceleriydi.

“Plaj voleybolunda patinaj yapıyoruz” cümlesi bu “Zirve”nin anlam ve önemini açıkça ortaya koyarken, TVF Plaj Voleybolu Komitesi hakkındaki düşüncelerinin ne kadar doğru olduğu TVF Plaj Voleybolu Kurulu üyelerinden birinin bile bu denli önem taşıyan bir toplantıya katılmayışıyla ortaya çıkmış oldu.

Ancak “Zirve”nin 2 ağır topu TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve TVF Eski Başkanı Naci Bayamlıoğlu’nun zaman zaman tıkanan ve geçit bulamayan toplantı anlarında araya girerek yaptıkları konuşmalardaki fikirleriyle toplantıyı toparlayıcı rol oynamaları çok olumlu rol oynadı. Bu ikiliye zaman zaman TVF Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Bayamlıoğlu da katıldı.

Erol Ünal Karabıyık, Plaj Voleybolu’na çok büyük destek vereceklerini ve kısa zamanda sıralanan tüm beklentilerin yerine getirileceği müjdesini verdi ve “Bunu yapacak güç ve para bizde var” dedi.

İlker Çeteci’nin yanı sıra ülkemizin plaj voleybolu kalesi olarak bilinen Taşucu Belediye Başkanı Ali Şahin, Finike ve Eğirdir Belediyesi Başkan Vekilleri, EPİRDEN BEACH VOLLEY’in mümtaz hocalarından Mehmet Ata, ülkemizin plaj voleybolu Tatil Köyü olarak anılan KASTALIA’nın sahibi Mehmet Ali Kuyumcu tecrübe ve görüşleriyle tartışma alanlarını zenginleştirdiler…

Bu arada Antalya Valisi Aladdin Yüksel, “Zirve” öncesi Hasan Uğur Epirden’i makamında kabul etti ve 1 saat süren görüşmede Antalya Valisi olarak plaj voleyboluna her türlü desteği vereceğini vurguladı.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.