“Brezilya ile karşılaşmak için sabırsızlanıyoruz”

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası yarı finalinde Brezilya ile İtalya karşı karşıya gelecek. Apeldoorn’da oynanacak dev mücadele öncesi İtalya Kadın Milli Takımı başantrenörü Davide Mazzanti, İtalya Voleybol Federasyonu’na açıklamalarda bulundu.

İkinci turda Brezilya’ya 3-2 kaybettikleri maçı hatırlatan ve tekrar karşılaşma sebeplerinin bu olduğuna dikkat çeken Davide Mazzanti: “Hissettiğim duygular olumlu; buraya geldiğimiz için hepimiz çok mutluyuz, istediğimiz hedef buydu; yarın bunu çok iyi tanıdığımız ve bu yıl zaten sık sık karşılaştığımız bir takım olan Brezilya’ya karşı oynayacağız. Kaybettiğimiz ve tam da bu nedenle tekrar karşı karşıya gelmek istediğimiz Brezilya ile sahaya çıkıp tekrar karşılaşmak için sabırsızlanıyoruz. Onlar üst düzey rakip ve bir Dünya Şampiyonası yarı finali oynayacağız. Bir önceki maça göre bazı şeyleri geliştirmemiz gerekecek ama daha önce analiz ettiğimiz birçok şey var ve yarına hazır olmak için takımda düzeltmeler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Brezilya’nın efsane başantrenörü Ze Roberto’dan övgüyle bahseden Mazzanti: “Zè Roberto’nun kritik anlarda önemli kararlar alma cesaretini takdir ediyorum. Ayrıca dün, örneğin skor olarak 2-0 geriden olmalarına rağmen takımda değişiklikler yapmada ve oyunu tamamen yeni bir düzenle tersine çevirmede gerçekten iyiydi. Takımları ayrıca her zaman oyunda kalma ve büyük bir devamlılık ile oynama konusunda harika bir yeteneğe sahip. Bu bağlamda, Brezilya’nın beni etkilediği Pekin Olimpiyatları’nı iyi hatırlıyorum.” şeklinde konuştu.

Brezilya ve İtalya’nın isimlerini dev finale yazdırmak için mücadele edeceği yarı final eşleşmesi, 13 Ekim Perşembe günü Türkiye saati ile 21.00’de oynanacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.