Bulgaristan’da Lorenzo Micelli dönemi

Bulgaristan Kadın Milli Takımı’nın yeni koçu, Bulgaristan Voleybol Federasyon Başkanı Ljubo Ganev’in önceden açıklamış olduğu 11 kişilik aday antrenör listesindeki isimler arasında yer alan Lorenzo Micelli oldu. Micelli, böylece istifa eden Ivan Petkov’un yerini aldı. Bu kararda, Micelli’nin uluslararası arenadaki başarılarının yanında İtalyan koçun ilk önce Developers Rzeszow, 2019 yılından itibaren de Volero le Cannet takımlarından öğrencisi olan Bulgar oyuncu Eva Yaneva’nın da etkisi olduğu söylenebilir.

51 yaşındaki Micelli’nin Foppapedretti Bergamo ile kazandığı iki Şampiyonlar Ligi ve bir İtalya Kupası, Eczacıbaşı Vitra ile kazandığı iki Türkiye Kupası ve bir Süper Kupa, Atom Trefl Sopot ile kazandığı bir Polonya Kupası’nın da aralarında olduğu bir çok başarısı bulunuyor.

2003 – 2010 yılları arasında İtalyan Milli Takımı’nın teknik ekibinde de yer alan Micelli, bu ekiple iki Avrupa Şampiyonluğu, bir Dünya Kupası, bir Şampiyonlar Kupası ve bir Akdeniz Oyunları şampiyonluğu elde etmişti.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.