Burhan Canbolatlı Zhetysu Kazakistan’da fırtına gibi esiyor

Kazakistan Ligi’nde her sezon olduğu gibi bu sezonda şampiyonluk hedefleyen Türk antrenör Burhan Canbolat, takımı Zhetysu ile ligde fırtına gibi esiyor.

Canbolat’la birlikte Zhetysu teknik ekibinde yer alan kondisyoner Alpaslan Çetin, istatistik antrenörü Olcay Kahraman ve fizyoterapist Abdullah Akay Kazakistan’da ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

8 takımın yer aldığı Kazakistan Ligi’nde Canbolat’ın çalıştırdığı ve geçen sezonda şampiyonluk yaşadığı Zhetysu, bu sezon da şampiyonluğun güçlü adayları arasında yer alıyor.

4 turnuva ve her turnuvada oynanacak olan 7 maç üzerinden tamamlanacak olan ligde, Zhetysu oynadığı ilk turnuvada 6 maçı 3-0 kazandı, en önemli rakibi Altay’a ise 3-1 mağlup oldu.

İkinci turnuva öncesinde Zhetysu ekibinde 11 kişide çıkan covid vakalarından dolayı maçları tehir edildi. Son iki haftada ise Zhetysu hem üçüncü turnuva maçlarını hem de tehir maçlarını oynamak durumunda kaldı. Oynadığı 11 maçın hepsini kazanarak önemli bir başarı elde etti. Bu sürede ise güçlü rakibi Altay’ı 3-1 ve 3-2 mağlup etmeyi başardı.

Şampiyonun belli olacağı 4.turnuva maçları 12 Şubat’ta başlayacak. Zhetysu 4.turnuvayla birlikte kalan 3 tehir maçını da oynayacak.

Kazakistan’da bulunduğu üç sezonda; 2016 ve 2017 sezonlarında Altay ile şampiyonluk yaşayan Burhan Canbolat, geçen sezon yer aldığı üçüncü yılında ise Zhetysu ile şampiyonluk yaşamıştı. Canbolat’ın hedefi Zhetysu ile bu sezonu da şampiyonlukla taçlandırmak.

Başarılı teknik adam aynı zamanda 2019 Aralık ayından itibaren Kazakistan Milli Takım antrenörlüğünü de yürütüyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.