Bursa Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda beş sette güldü

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 18. haftasında Bursa Büyükşehir, Mardin’de Yeni Kızıltepe Spor’un konuğu oldu. Kızıltepe Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Bursa Büyükşehir Belediyespor; 25-21, 19-25, 21-25, 25-21 ve 19-21 sonuçlanan setlerle 3-2 kazandı. Bursa Büyükşehir Belediyespor, elde ettiği iki puanla 23 puana ulaşarak yedinci sıraya yükseldi. Yeni Kızıltepe Spor, haftayı 22 puanla dokuzuncu sırada kapattı.

İlk sette rakibine özellikle hücumda ve serviste üstünlük kuran Yeni Kızıltepe Spor; Michal Filip ve Abrahan Alfonso Gavilan’ın etkili oyunuyla seti 25-21 alarak maçta 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci setinde hücumda iyi iş çıkaran Bursa Büyükşehir Belediyespor, Dmitrii Bahov ve Gökhan Gökgöz’ün skorer performansıyla seti 19-25 alarak maçta skoru eşitledi.

Üçüncü setin başından sonuna kadar üstünlüğü elden bırakmayan konuk ekip, yeni transfer Matheus Karuchuk’un da hücumda etkili bir oyun ortaya koymasıyla seti 21-25 alarak maçta 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette özellikle Michal Filip ve Marko Bojic ile hücumda etkili bir performans ortaya koyan ev sahibi ekip, seti 25-21 alarak maçı karar setine taşıdı.

Karar setine Matheus Krauchuk ve Gökhan Gökgöz’ün sayılarıyla hızlı başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, 1-4’te üç sayılık üstünlük yakaladı. Michal Filip ile direnen ve Alfonso Gavilan’ın servis serisiyle geri dönen Yeni Kızıltepe Spor, 7-9’da farkı iki sayıya indirdi. Dmitrii Bahov ile sayılar bulan konuk ekibe ev sahibi ekipten yanıt İbrahim Emet’in bloğuyla geldi. Büyük çekişmeye sahne olan set sonunda Alfonso Gavilan’ın blok sayısısıyla skor 12-12’de eşitlendi. Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Dmitrii Bahov ve Gökhan Gökgöz, Yeni Kızıltepe Spor’da ise Michal Filip ve İbrahim Emet’in sayılarına sahne olan bölümde çekişme devam etti. İki takımın üçer kez maç sayısı fırsatı yakalamasının ardından seti Matheus Karuchuk’un servis sayısıyla 19-21’de noktalayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçtan 3-2 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 29 sayıyla Yeni Kızıltepe Spor’dan Michal Filip oldu. Yeni Kızıltepe Spor’da mücadeleyi Abrahan Alfonso Gavilan 20, Marko Bojic 17, İbrahim Emet 6 sayıyla tamamladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Gökhan Gökgöz ve Dmitrii Bahov 22’şer sayıyla galibiyette etkili olurken Matheus Krauchuk 19, Burakhan Tosun 4’ü bloktan 11, Fatih Eren Uğur 7 sayıyla skora katkı verdi.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Ligin on dokuzuncu haftasında Yeni Kızıltepe Spor, Spor Toto’nun konuğu olacak. Bursa Büyükşehir Belediyespor ise Sorgun Belediyespor’u ağırlayacak.

SALON: Mardin Kızıltepe Atatürk
HAKEMLER: İsmail Yıldırım, Fatih Yayla
YENİ KIZILTEPE: Caner Pekşen, Alfonso, Onur Kurt, Filip, Bojic, İbrahim Emet (Alperay Demirciler (L), Görkem Yazgan)
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Burakhan Tosun, Radke, Bahov, Fatih Eren Uğur, Krauchuk, Gökhan Gökgöz (Ahmet Karataş (L), Umut Özdemir (L), Efe Er, Serhat Fatih Uzun)
SETLER: 25-21, 19-25, 21-25, 25-21, 19-21
SÜRE: 152 Dakika (30, 26, 30, 34, 32)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.