Cannes Ligde de şampiyon!

Milli pasörümüz Elif Ağca’lı RC Cannes 2007-2008 Fransa Bayanlar Voleybol 1.Ligi LNV’yi şampiyon olarak tamamladı. Çarşamba günü oynanan final serisi ilk maçında deplasmanda Mulhouse’a 5 set sonunda 3-2 mağlup olan RC Cannes, finalin ikinci maçında kendi sahasında rakibini 3-0 yendi. Final serisinin son maçında sahadan 25-21,25-15 ve 25-22’lik setlerle 3-0 galip ayrılan RC Cannes seriyi 2-1’e getirdi ve mutlu sona ulaştı.

Maç sonrası sevinç göz yaşlarına hakim olamayan oyuncumuz Elif Ağca “Yeni bir takımdık, çok çalıştık ve haklı bir şampiyonluk kazandık. İlk senemde hem kupa hem de lig şampiyonluğu kazandım, ülkemi burada çok iyi temsil ettiğime inanıyorum. Bu şampiyonluğu da bana her zaman destek olan federasyon başkanım sayın Erol Ünal Karabıyık’a hediye ediyorum” dedi.

Önümüzdeki sezon ile ilgili yöneltilen soru üzerine Elif “RC Cannes ile anlaşmaya dayalı opsiyonu 1 sene daha devam eden bir kontratım var. Bu opsiyonu kullanıp kullanmayacağıma önümüzdeki günlerde karar vereceğim. Kulübüm kalmamı istiyor, şu anda şampiyonluk sevincini yaşayıp daha sonra en sağlıklı kararı vermek istiyorum” dedi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.