Halkbank finale kilitlendi

Bu sezon Aroma erkekler voleybol liginde fırtına gibi esen ve sezonu lider olarak tamamlayan Halkbank gözünü şampiyonluğa dikti. Sekizli finallerin ilk maçında SGK’yı her iki maçtda 3-0 yenerek yarı finalist olan Halkbank yarı final serisinin ilk maçında Ankara’da mükemmel bir oyun sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesini 3-0 yenerek 1-0 öne geçti. Cuma günü İstanbul’da oynanan 2. maçta rakibine 3-0 mağlup olan Halkbank serinin 1-1 olmasına engel olamadı. Üçüncü maçtaysa yine çok üstün bir oyun sergileyen Halkbank salondan 3-1 galip ayrılarak seride 2-1 öne geçmeyi başardı. Halkbank ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi serinin 4. maçında yarın akşam Ankara Selim Sırrı tarcan Spor Salonunda karşı karşıya geleceler. Bu maçı Halkbank kazanırsa Finale yükselecek. Belediye kazanırsa serinin 5. maçı aynı yerde Çarşamba akşamı oynanacak. 

Halkbank takımının başarılı antrenörü George Strumilo “ Seride 2-1 önde olmalarının avantajını kullanarak yarın bu işi bitireceklerini  belirterek “Ben kariyerim boyunca 8 farklı takımda 11 şampiyonluk yaşadım. Ancak bu sezonki gibi çekişmeli bir lig görmedim. Her takım birbirini yenebilecek güçte. 3-0 yendiğimiz Belediye ye hiç beklemediğimiz bir şekilde 3-0 yenildik. Ancak sonraki maçı kazanıp seride 2-1 öne geçtik. Oyuncularıma hep söylüyorum. Telafisiz bir döneme girdik. Hata yapmadan oynayıp adımızı finale yazdıracağız” dedi.  

Halkbank voleybol şube sorumlusu Selahattin Süleymanoğlu’da Başkentli spor severlere basın mensuplarına seslenerek “Artık destek zamanı. Hiçbir maçın telafisi yok. Bizim amacımız şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirmek bunun içinde herkesten destek istiyoruz. Onlarında desteği ile biz şampiyonluk kupasını Ankara’ya getireceğiz” şeklinde konuştu. Halkbank yarın oynanacak olan maçın son çalışmasını yaparak maç saatini beklemeye başladı. Başkent temsilcisinde tüm takımın son derece hırslı ve istekli olmaları Halkbank yönetiminin yüzünü güldürdü. 

Halkbank ile İstanbul Belediye arasında  yarın Selim Sırrı Tarcan Spor salonunda oynanacak olan maç 18:00’da başlayacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.