Ceren’in anneannesinden Zehra’ya: “Ağlayarak izledik”

Milli voleybolcu Zehra Güneş, depremde kaybettiğimiz voleybolcu Ceren Topal’ın ismi yazılı formayla seremoniye çıktı. Milliyet’e konuşan Ceren’in anneannesi Zeliha Arol: “Maçı hem izledik hem ağladık. Zehra kızım ‘Ceren’ yazılı formayı bana gönderirse mutlu olurum.” dedi.

Milletler Ligi’nde şampiyon olarak tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın final maçı, Ankara’da yaşayan Arol ailesinin evinde farklı bir heyecanla izlendi. Çünkü o evde depremde kaybettiğimiz 14 yaşındaki R.K. Hatay Voleybol Kulübü’nün genç oyuncusu Ceren Topal’ın geride kalan ailesi yaşıyordu. VakıfBank’lı voleybolcu Zehra Güneş’in seremoniye Ceren yazılı forma ile çıkıp, Milli Takım’ın şampiyonluğu ona armağan etmesi Ceren’in ailesine hüznü ve gururu bir araya yaşattı. Depremde Ceren, annesi Ceylan Topal ile babası İsmet Topal’ı hayatını kaybetti, ağabeyi Tekin ile Arda Topal ise sağ kurtarıldı. Tekin ve Arda, Hatay’dan Ankara’da oturan anneanneleri Zeliha Arol’un yanına yerleşti.

Forma ricası

Anneanneden forma ricası Ceren’in 67 yaşındaki anneannesi Zeliha Arol, duygularını gözyaşları içinde Milliyet’e anlattı:

“Zehra Güneş’in Ceren’in formasını giymesi bizi çok gururlandırdı. Maçı da Cerenime armağan etmesine çok sevindik. Maçı ağlayarak izledik. Ceren de hep iyi bir voleybolcu olmak istiyordu. Sürekli beni arayıp, voleybol oynarken giymek için ‘Anneanne,bana bu çorabı gönder’ diyordu.Tüm ailesi Ceren’in iyi bir voleybolcu olduğuna inanıyordu. Ama deprem izin vermedi. Benim Zehra Güneş kızımdan bir isteğim var. Maçta giydiği ‘Ceren’ yazılı formayı bana gönderirse çok mutlu olurum.”

“Tutkuyla bağlıydı”

Ceren’in ağabeyi Tekin Topal da kardeşinin en büyük hayalinin Zehra Güneş gibi Vakıfbank Spor Kulübü’nde oynamak olduğunu belirterek, “Milli takım maçını ailece izledik. Çok duygulandık. Sevindik ama buruk bir sevinç yaşadık. Keşke maçı Ceren’le izleyebilseydik. Kardeşim yaşasaydı inanıyorum hayal ettiği gibi bir voleybolcu olacaktı. Çünkü voleybola tutkuyla bağlıydı” dedi.

“Her zaman O’nu anacağım”

Sezon içerisinde oynanan maçın ısınma bölümünde Ceren forması giyen A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızı Zehra Güneş, sosyal medya hesabından da “Ceren, sözümü tuttum. Bu madalya senin için” paylaşımı yaparak, 2023 FIVB Milletler Ligi’nde kazandıkları şampiyonluğunu Ceren Topal’a adadı. 2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olan Filenin Sultanları Türkiye’ye döndü. Bir gazetecinin Ceren ile ilgili sorusu üzerine Zehra Güneş “Hassas bir konu. Her zaman onu anacağım ve anmaya devam edeceğim” dedi.

“En büyük hayaliydi”

Aile gibi Ceren’le 3 yıl birlikte çalışan antrenörü Mehmet Bekmez için de buruk bir sevincin olduğu geceydi. Depremde 8 oyuncusunu kaybettiğini söyleyen Bekmez, “Onlardan biri de Ceren Topal’dı. Ceren, küçükler kategorimizde oynayan orta oyuncumuzdu. Hem derslerinde hem de voleybolda çok başarılı bir oyuncuydu. Öğrencilerimizle kendi aramızda sohbet ederken, hayallerini anlatırlardı. Ceren’in en büyük hayali Zehra Güneş gibi bir voleybolcu olmaktı. Zehra Güneş de orta oyuncu, onun da etkisi vardı. Keşke hayallerini gerçekleştirecek vakti olsaydı. Maçı buruk bir sevinçle izledik. Bir yandan sevinç yaşarken diğer taraftan da üzülüyoruz. Çünkü hayalleri olan öğrencilerimizi kaybettik.”

 

Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir