Cibara, Galatasaray’ın yeni transferlerini duyurdu

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Cibara, Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımının önümüzdeki sezon için transfer ettiği isimleri açıkladı.

TRT Spor’a konuşan Cibara, 2024-2025 sezonu için orta oyuncu Yasemin Güveli ile anlaşma sağladıklarını ve Ana Kalandadze transferinin bittiğini söyledi. VakıfBank forması giyen Aleksia Karutasu’yu da kadrolarına katmak istediklerini belirten Mehmet Cibara, bu konuda oyuncunun kulübünden onay beklediklerini sözlerine ekledi.

Yasemin Güveli ile anlaştıklarını şu sözlerle açıkladı: “Biz Yasemin Güveli ile anlaşmamızı yaptık. Önce tabi Eczacıbaşı Kulübü’nü aradık, hem Ferhat hoca ile hem de Yönetim Kurulu Üyeleri ile konuştuk. Kendilerinden izin istedik. Onlar da feshedince kontratlarını, biz önümüzdeki sene için anlaştık kendisiyle.”

VakıfBank’ta oynayan Aleksia Karutasu’nun sarı-kırmızılı formayı giymek istediğini dile getiren Cibara: “Aleksia da genç, 21 yaşında daha ve oynamak istiyor. Galatasaray’da da daha evvel kiralık oynadığı için Galatasaraylı, Galatasaray’ı seviyor ve Galatasaraylıyım diye her yerde söylüyor. Şayet VakıfBank Yönetim Kurulu bir karar alıp da Aleksia’yı biz Türkiye’de herhangi bir kulübe kiralık veya satılık veririz derse Aleksia’nın ilk tercihi Galatasaray. Bunu da her yerde söylüyor, biz de söylüyoruz. Onun için VakıfBank Yönetim Kurulu’nun biz iznini ve onayını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı, PGE Rysice Rzeszow forması giyen Gürcü smaçör Ana Kalandadze ile de anlaştıklarını şöyle duyurdu: “Sözleşmesini yaptık, o da bitti. Gürcistan Milli Takımının yıldızlarından… O da gelecek sene.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.