“Uzaktan bile olsa SigortaShop’u destekleyeceğim”

2023-2024 sezonunda Muratpaşa Belediyesi SigortaShop’a transfer olan, ligin ilk haftalarından itibaren gösterdiği başarılı performansla voleybol severlerin ilgisini çeken ve taraftarların ‘Hürrem Sultan’ lakabını taktığı Rus smaçör Marina Markova, Muratpaşa Belediyesi SigortaShop’tan ayrılarak kulübünün onayıyla İtalya Kadınlar Voleybol Ligi ekiplerinden Igor Gorgonzola Novara’ya transfer oldu.

Igor Gorgonzola Novara’nın Sportif Direktörü Enrico Marchioni, yeni transferle ilgili olarak: “Marina’yı Novara’ya getirme müzakereleri 2024’ün başında başladı, uzun ve zahmetliydi. Bir yandan sporcunun İtalyan Ligi’nde mücadele etmek için istekli oldu ama haklı olarak kulübü, sezonun bu ilk yarısında tam anlamıyla fark yaratan bu seviyedeki bir sporcudan mahrum kalmak istemedi, sportif olmayan nedenler de devreye girdi ama her şey bitti ve geçmişte kaldı. Gelecek bize sezonun önemli bölümünde mükemmel bir katkıda bulunabilecek önemli bir sporcuyu veriyor. Marina ile mevcut rotasyonlar artıyor ve bu kesinlikle bize yardımcı olacak bir şey. Hedeflerimiz için mücadele edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Heyecanlı olduğunu ifade eden Marina Markova ise: “Novara gibi bir kulüpte ve dünyanın en iyi liglerinden biri olan İtalyan Ligi’nde oynama fikri beni gerçekten heyecanlandırıyor. Kesinlikle her zaman oynamayı hayal ettiğim takımlardan biri. Bu yeni macera sayesinde gelişmek ve çok şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Bana bu oyunu oynama fırsatını verdiği için Türk ekibim SigortaShop’a teşekkür ederim. Türkiye Ligi’nde sezonun ilk yarısında, onlar benim ilk profesyonel kulübümdü ve sezonu onlarla bitiremediğim için üzgünüm ama uzaktan bile olsa kesinlikle onları destekleyeceğim.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.