Cibara: Kupayı istiyoruz

Galatasaray Kulübü’nün voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Mehmet Cibara, kendi ev sahipliklerinde bu hafta sonu gerçekleştirilecek CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’ni kazanmak istediklerini söyledi.

Mehmet Cibara, CEV Şampiyonlar Ligi’nde Vakıfbank’ın 2010-2011 sezonunu, Fenerbahçe’nin ise 2011-2012 sezonunu şampiyon tamamladığını hatırlatarak, ”CEV Şampiyonlar Ligi kupası iki sezondur Türkiye’ye geliyor. İnşallah bu sezon da biz getiririz. Galatasaray’ın hedefi tüm şubelerde yer alınan organizasyonu şampiyon tamamlamaktır. Hocamız Massimo Barbolini ve oyuncularımıza çok güveniyoruz. Oyuncularımızın hepsi kendi milli takımların önemli isimler. Ben çok umutluyum” diye konuştu.
Organizasyonda ilk maçlarını bir diğer Türk temsilcisi Vakıfbank’la yapacaklarını hatırlatan Cibara, öncelikle rakiplerine başarılar dileyerek, ”Vakıfbank çok iyi bir takım. Şu anda sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki en formda ekip olarak gözüküyorlar. Keşke onlarla finalde karşılaşma şansımız olsaydı ama yarı finalde onları geçip inşallah final oynayacağız” ifadelerini kullandı.
 
”KADINLARDA TÜRK VOLEYBOLU AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE”
Türkiye’nin kadın voleybolunda yakaladığı yükselişe değinen Mehmet Cibara, ”Kadınlarda Türk voleybolu Avrupa’nın zirvesinde. Türkiye’nin ardından da Rusya ve İtalya geliyor. Bir önceki dönemde görev yapan Erol Ünal Karabıyık yönetimindeki federasyonun atılımlarıyla bu noktalara geldik. Yeni federasyonun başkanı dahil birçok üyesi de eski federasyonun mensupları. Bu sırada kalmak ve zirveyi bırakmamak zorundayız. Sadece kulüp takımlarının değil, milli takımın da başarıları yadsınamaz. CEV’in kuralları bugünkü gibi olmasaydı, Dörtlü Final’de Galatasaray ve Vakıfbank’ın yanı sıra, Eczacıbaşı VitrA da olabilirdi” diye konuştu.
Galatasaray’ın son yıllarda voleybol branşındaki yükselişiyle ilgili olarak sarı-kırmızılı yönetici, ”Yönetim olarak göreve başladığımızda ilk işimiz, futboldan önce amatör şubelerimizin durumunu gözden geçirmek, yapılması gereken yatırımları planlamak oldu. Voleybolda geçmiş yönetim tarafından atılan temeller üzerinde hareket ettik. Geçen sezon CEV Kupası’nda final oynadık. Bu sezon da ilk kez yer aldığımız CEV Şampiyonlar Ligi’nde grubumuzu lider olarak tamamladık. Asıl hedefimiz, grup maçlarını namağlup lider bitirmekti ama en kolay maçlarımızdan birini kaybettik. Gruptan çıktıktan sonra da Dörtlü Final’e ev sahipliği için başvurduk ve çok şükür aldık. Şimdi de bütün çalışmalarımız final oynayıp kupayı kazanmak üzerine” dedi.
 
“BÜTÇE YARI YARIYA DÜŞECEK”
Mehmet Cibara, Galatasaray Voleybol Şubesi için gelecek planlarını aktararak, ”Projeksiyonlarımızı hazırlarken, ilk üç sene ve ikinci üç sene olarak plan yaptık. Bizden sonraki yönetim için de rehber olacak, yol gösterecek bir bütçe çalışması gerçekleştirdik. Önümüzdeki sezon bittikten sonra, takip eden üç sezon için hemen hemen tamamı kendi kategorilerinde milli takımlarda oynayan, alt yapı kökenli oyunculardan oluşan bayan ve erkek takımlarımız olacak. Bütçe olarak yarı yarıya düşüşü öngördük. Gelecek sezondan sonra bütçeyi düşüreceğiz ama başarılar sürecek. Takımlarımızın yine aynı dereceleri alacağı şekilde bir maliyet düşüşünü planlıyoruz. Bu şekilde gidersek, hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 Haberi Paylaş