Yıldızların Bursa’daki çalışmaları devam ediyor

Yıldız Kız Voleybol Milli Takımımız, Sırbistan ve Karadağ’ın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası çalışmalarının Bursa etabına başladı. 
 
29 Mart-7 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bursa Büyükşehir Belediyespor Tesisleri’nde başlayan Yıldız Kız Milli Takımımızın, antrenörlüğünü Şahin Çatma yapıyor. Hazırlıklarla ilgili konuşan Çatma, milli takımlarda altyapı seviyelerinin çok yükseldiğini belirtirken, “Bir önceki yıl Yıldız Kız Milli Takımımız Avrupa ve Dünya şampiyonu oldu. Altyapıdaki diğer takımlarımızın sorumlulukları daha da arttı. Hedefimiz daha önceki başarı çıtasının altına düşmemek” dedi. 
 
 
İYİ JENERASYON VAR
Elde edilen şampiyonluklardan çok, altyapıdan A Milli Takıma hazır oyuncu yollamanın daha önemli olduğunu söyleyen Şahin Çatma çalışmalarla ilgili şunları söyledi:
 
“Elimizdeki kadro çok yetenekli. Şampiyonlukların dışında temel hedefimiz A takıma yükselecek oyuncularla bu turnuvaları en iyi şekilde tamamlamak. Yoksa şampiyonluklar hep çerçevede resim olarak kalıyor. Önemli olan A Milli takıma oyuncu yetiştirmek” diye konuştu. 
 
PSİKOLOJİK AVANTAJIMIZ VAR
“Çalışmalarımızı Bursa’da sürdürüyoruz. Kamp sonrası İstanbul’da İtalya ile 3 hazırlık maçı yapacağız ve ardından Sırbistan’a gideceğiz. Belçika’da katıldığımız turnuvada şampiyon olmak güzel ama bizim için asıl önemli olan, Avrupa Şampiyonası’nda aynı grupta yer alacağımız Fransa, Almanya ve Hollanda ile turnuvada oynama şansı bulduk ve o takımlara karşı galip gelmek oyuncularımız üzerinde psikolojik baskıyı ortadan kaldırdı. Bunun verdiği rahatlıkla orada oynayacak olmak bize avantaj sağlayacaktır. Hedefimiz unvanımızı sürdürmek.”
 Haberi Paylaş