Dehri Can Dehrioğlu ile sözleşme yenilendi

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 2020-2021 sezonunu 5.sırada bitiren ve Türkiye’yi CEV Challenge Cup’ta temsil etme şansı elde eden Nilüfer Belediyespor, başarıda payı büyük olan Baş Antrenörü Dehri Can Dehrioğlu ile sözleşme yeniledi.

Dehrioğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı ikinci grubu ile kamp çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Dehri Can Dehrioğlu kimdir?
1988 İstanbul doğumlu olan Dehri Can Dehrioğlu; Arçelik, Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji, Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor takımlarında voleybol oynadı.

2009’dan 2017 yılına kadar VakıfBank Spor Kulübü teknik kadrosunda yer alan Dehrioğlu, Kulüp’te altyapı ve spor okulu antrenörlüğü ile A Takım istatistik antrenörlüğü yaptı. 2014 yılından sonra ise VakıfBank A Bayan Voleybol Takımı’nın yardımcı antrenörlük görevini yürüttü. 2017-2018 sezonunda Janponya’da Denso Airybees Kadın Voleybol Takımında yardımcı antrenör olarak görevini yürüten Dehrioğlu, geçen sezon VakıfBank’a geri dönmüştü. Ardından bir sezon Yeşilyurt’ta görev yapan Dehrioğlu, geçen sezon ise Nilüfer Belediyespor’a transfer oldu.

VakıfBank ile birlikte Türkiye’de; dört lig şampiyonluğu, iki Kupa Voley, üç Şampiyonlar Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde ise; iki altın, iki gümüş, bir bronz, Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda; bir altın, bir gümüş, bir bronz madalyanın sahibi oldu.

A Bayan Milli Takımında yardımcı antrenör olarak çalışmalarını sürdüren Dehri Can Dehrioğlu, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

 

Haberi Paylaş