Diyarbakır’ın gözü Türkiye finallerinde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yıldız erkek takımı başarına bir yenisini daha ekledi.

20-22 Nisan tarihleri arasında Diyarbakır ilinde yapılan Yıldız Erkekler grup maçlarında kayıpsız 1. olan Büyükşehir Belediyesi Spor yıldız erkek voleybol takımı gözünü Türkiye finallerine dikti.

2011-2012 sezonunda Türkiye Aroma Erkekler 2. Lig’inde yer alan Büyük Şehir Belediye spor takımın başına Ahmet Çelik’in getirilmesiyle alt yapı erkek takımları bir ivme kazandı. Diyarbakır’da alt yapılarda yetiştirdiği sporcularla dikkat çeken Çelik’in alt yapılarla çok yakından ilgilenmesi ve her konuda alt yapı sporcularına destek veriyor olması beğeni topluyor.

Alt yapılardan sorumlu Yıldız takım antrenörü Serdar Öğüt, kendisi gibi bir çok voleybolcunun antrenörlüğünü yapmış olan Ahmet Çelik’in takımın başına getirilmesinin yerinde bir karar olduğunu söyledi. Öğüt, “Ahmet Çelik’in altyapıya olumlu bakışı bizim genç ve yıldız takımlarında yer alan sporcuları motive ettiği gibi ilimizin diğer kulüplerinde yer alan sporcular için de önemli. Yıldız takımda yakalanan bu başarının tesadüf olmadığını göstermek için 27-29 Nisan tarihleri arasında Adıyaman Kahta ilçesinde yapılacak olan yaşaltı müsabakalarında da 1. olup Türkiye finallerine gitmek istiyoruz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Haber: Recep Ekin

 


Haberi Paylaş