Doğa Koleji Dünya 3.sü

11-17 Mayıs tarihleri arasında İtalya’nın Cagliari kentinde düzenlenen Liseler Dünya Şampiyonasında bugün oynadığı son maçta İspanya’yı 3-1 deviren Özel Bostancı Doğa Koleji Dünya 3. sü oldu. Doğa Koleji karşılaşmanın setlerini 25-18, 22-25, 25-21 ve 25-19 kazandı.

Tek yenilgi ile final şansını yitiren Doğa Koleji, Bulgaristan, Polonya ve Letonya’yı 3-0 yenerek grup birincisi olarak 1-16 oynama hakkı elde etmişti. Ardından Fransa’yı da 3-0 yenerek çeyrek finale çıkan temsilcimiz, burada da Almanya’ya set vermeden yarı finale çıktı. Şanssız bir şekilde Brezilya’ya 3-1 yenilerek final şansını kaybeden Doğa Koleji, İspanya’yı 3-1 yenerek 30 takım arasında Dünya 3. sü olmayı başardı.

Yarın yurda dönecek olan temsilcilerimiz Özel Bostancı Doğa Koleji ve Davutpaşa Lisesi saat 13.30’da İstanbul Atatürk Havaalanında olacaklar. Tüm voleybolseverleri takımlarımızı karşılaşmak üzere havaalanına bekliyoruz.
 
Voleybolunsesi ekibi olarak her iki takımımızı Dünya Şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil ettikleri için teşekkür, aldıkları derecelerden ötürü de tebrik ediyoruz.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.