Eczacıbaşı Dynavit, evinde taraftarıyla coştu

Misli.com Sultanlar Ligi’nde 18. hafta, ligin iddialı ekipleri Eczacıbaşı Dynavit ve Galatasaray HDI Sigorta’nın mücadelesine sahne oldu. Eczacıbaşı Spor Salonu’nda Galatasaray HDI Sigorta’yı ağırlayan Eczacıbaşı Dynavit, karşılaşmadan 25-22, 25-22 ve 25-16 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. Kendi evinde taraftarıyla coşarak ligdeki on beşinci galibiyetine imza atan turuncu beyazlılar, puanını 45’e yükseltti ve maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü.

İlk sete Eczacıbaşı Dynavit; Maja Ognjenovic’in Tijana Boskovic ve orta oyuncular Beyza Arıcı ile Laura Heyrman’ın etkili kullanmasıyla 8-6 önde başladı. İlkin Aydın’ın hücum ve blok sayılarıyla 8-8’de eşitliği yakalayan Galatasaray HDI Sigorta, Maja Ognjenovic’in plasesi ve Hande Baladın’ın hücum sayısı sonrası farkın yeniden iki sayıya çıkmasına engel olamadı. Beyza Arıcı’nın hücumuyla 13-10’u bulan turuncu beyazlılar, Anthi Vasilantonaki’nin hücumlarına blok kurmakta sıkıntı yaşadığı bölümün ardından Laura Heyrman’ın üç numaradan sert hücumuyla farkı koruyarak skoru 15-12’ye getirdi. Sarı kırmızılılar, oyuna servis kullanmak için dahil olan Sude Hacımustafaoğu’nun üç metreye yakın bir noktaya kullanarak aldığı servisten direkt sayısıyla farkı 15-14’te bire indirdi. Dört numarada Saliha Şahin’le etkili olan Eczacıbaşı Dynavit’e Galatasaray HDI Sigorta’dan yanıt bir kez daha Anthi Vasilantonaki ile geldi. Sarı kırmızılıların İlkin Aydın’ın 97 km/h hıza ulaşan servisiyle 17-17’de eşitliği bulmasının ardından ev sahibi ekip, Beyza Arıcı’nın blok sayısıyla 19-17’de bir kez daha fark ikiye çıkardı. Maja Ognjenovic’in servis serisinde oyun kurmakta zorlanan ve dört numarada etkili olamayan konuk ekip, seriyi Anthi’nin blok sayısıyla 20-18’de sonlandırdı. Set sonunda Tijana Boskovic’e Sasa Planinsec ile blok getiren Galatasaray HDI Sigorta, 21-20’de yeniden farkı bire indirdi. Alexia Carutasu’nun servis serisinde 21-21’de eşitliği yakalayan sarı kırmızılıların serisini Hande Baladın, takımına dört numaradan kazandırdığı hücum sayısıyla sonlandırdı. Set sonunda Tijana Boskovic yerine oyuna servis kullanmak için dahil olan Gözde Yılmaz, kritik anda üst üste iki servis sayısına imza atarak seti Eczacıbaşı Dynavit’in 25-22 almasını sağladı.

İkinci setin ilk bölümü Alexia Carutasu ve Beyza Arıcı’nın blok sayılarına sahne oldu. Rumen yıldızıyla hücum etkinliğini sürdüren Galatasaray HDI Sigorta, İlkin Aydın’ın hücum sayısıyla 4-5’te bir kez daha öne geçti. Laura Heyrman ile eşitliği yakalayan Eczacıbaşı Dynavit, Saliha Şahin’in üst üste hücumlarıyla 6-5’te öne geçen taraf oldu. Orta bölümde Maja Ognjenovic’in Tijana Boskovic’i devreye sokmasıyla 11-9 üstünlüğü bulan turuncu beyazlılar; rakibinin Anthi Vasilantonaki ile hücumda, İlkin Aydın ile blokta iyi bir oyun ortaya koyduğu anlarda skorun 11-11’de eşitlenmesine engel olamadı. Anthi Vasilantonaki ve Alexia Carutasu ikilisiyle avantajını koruyan konuk ekip, rakibinin hücum hataları sonrası 16-19’da üç sayılık üstünlüğü buldu. Mola dönüşü bu kez hücumda daha fazla hata yapan taraf olan sarı kırmızılılar, Eczacıbaşı Dynavit’in 19-19’da eşitliği bulmasıyla avantajını yitirdi. Set sonunda özellikle Saliha Şahin’in etkili hücumlarıyla sonuca giden turuncu beyazlılar, seti 25-22 alarak maçta skoru 2-0’a getirdi.

Galatasaray HDI Sigorta, üçüncü sete Zeynep Sude Demirel’in hücum sayısıyla başladı. Anthi Vasilantonaki’nin bloğuyla 0-2’yi bulan sarı kırmızılılar, Beyza Arıcı’nın hücum ve blok sayıları karşısında defansta ve hücumda sıkıntı yaşayınca Eczacıbaşı Dynavit 3-2 öne geçti. Maja Ognjenovic’in maçın başından itibaren devam ettirdiği dengeli pas dağılımı setin bu bölümünde de sürdü. Hücumcularını hızlı ve rakip blok tarafından kolay takip edilemeyecek şekilde etkili kullanan tecrübeli pasör, bu bölümde de hem plasesi hem de iyi paslarıyla takımının 10-8 öne geçmesini sağladı. Oyunun bu bölümünün ardından Tijana Boskovic’in sayılarıyla arayı iyice açan turuncu beyazlılar, 15-10’da beş sayılık farkı yakaladı. Beyza Arıcı’nın servis serisinde skoru 17-11’e getirerek farkı altı sayıya yükselten ev sahibi ekip, set sonunda Anthi Vasilantonaki’nin hücum ve Zeynep Sude Demirel’in blok sayısına rağmen Tijana Boskovic’le sonuca giderek seti 25-16, maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncuları takımlarına kazandırdıkları 16’şar sayıyla Galatasaray HDI Sigorta’dan Anthi Vasilantonaki ve Eczacıbaşı Dynavit’ten Tijana Boskovic oldu. Sarı kırmızılılarda mücadeleyi Alexia Carutasu 13, İlkin Aydın 8 sayıyla tamamladı. Eczacıbaşı Dynavit’te Hande Baladın 10, Saliha Şahin ve Beyza Arıcı 9’ar, Laura Heyrman 7 sayıyla öne çıkarken düzgün paslarıyla tüm oyuncularını etkili bir şekilde kullanarak tamamından verim almayı sağlayan Maja Ognjenovic, bir kez adından söz ettirdi.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Haberi Paylaş

Comments are closed.