Eczacıbaşı Novara karşısında

Eczacıbaşı Spor Salonu’nda saat 17.00’de başlayacak ve TRT-2’den naklen yayınlanacak maçı Eldar Zulfugarov (Azerbaycan)-Silvian Lungu (Romanya) hakem ikilisi yönetecek.

Deplasmanda yapılan ilk maçı 33-31, 25-19, 25-21’lik setlerle 3-0 yitiren Eczacıbaşı Zentiva’nın maçta turu geçmesi için rakibini toplamda 71 sayının altında tutarak, 3-0 galip gelmesi gerekiyor.

Asystel Novara’nın, şampiyonanın iddialı takımlarından biri olduğunu belirten Eczacıbaşı Zentiva Takımı Antrenörü Giuseppe Cuccarini, tur atlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Cuccarini, ’’Rakibimiz, Natasa Osmokrovic ve Sanja Popovic, Hırvatistan; Lindsey Berg ve Oganna Nnamani, ABD; Valeska Santos Menezes, Brezilya; Katarzyna Ewa Dolata, Polonya olmak üzere, aynı zamanda ülkelerinin milli takımlarının da önemli oyuncuları olan 6 yabancı oyuncuya ve İtalya Milli Takımı’nın başarılı ve etkili oyuncuları Paola Cardullo, Paola Paggi ve Sara Anzanello’ya sahip, güçlü bir takım. İlk maçı kaybederek turu zora soktuk, ancak matematiksel olarak ikinci play-off’a kalma şansımız devam ediyor. Yıllardır Avrupa arenasında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden takımımızın tur atlamasını çok istiyoruz. Taraftarlarımızla bu mücadeleyi hep birlikte vermek istiyor ve tüm voleybolseverleri takımımızı desteklemeye bekliyoruz’’ dedi. 

Eczacıbaşı Zentiva’nın yarınki maçta rakibini elemesi durumunda play-off 2. turundaki rakibi, RC Cannes (Fransa)-Volero Zürih (İsviçre) eşleşmesinin galibi olacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.