Eczacıbaşı Vitra Vakıfbank’a göz açtırmadı

Günün ikinci derbisinde Vakıfbank Türk Telekom ile Eczacıbaşı Vitra karşı karşıya geldi. Eczacıbaşı Vitra rakibine göz açtırmadı ve 3 puanın sahibi oldu.

Etkili bloklarla bir anda öne fırlayan Vakıfbank 6:2’de gelen konuk takım molasından sonra ivemsini kaybetti. Neslihan Darnel’in kuvvetli hücumlarına Mirka Francia’nın da katılmasıyla farkı eriten Eczacıbaşı Vitra, rakibini 10’da yakaladı ve ikinci araya 13:16 önde girdi. Bu andan itibaren basit hata yapmayan turuncular, setin sonunu getiren taraf oldu 20:25.

Üçüncü seti başından sonuna kadar domine eden taraf konuk Eczacıbaşı oldu. Özellikle Mirka Francia’nın servislerini bir türlü karşılayamayan 2:12 ev sahibi takım, asıl liberosu Gizem Güreşen’i oyundan çıkararak oyuna normal oyuncu olarak başlayan Songul Gülsoytrak’ı formasını değiştirmek suretiyle yeni libero olarak belirledi. Buna ilave olarak çeşitli oyuncu değişiklikleri de yapan Vakıfbank Türk Telekom, seti 17:25 kaybetti.

Üçüncü sete rotasyon değiştirerek farklı oyuncularla ve farklı dizilişle başlayan ev sahibi takım, bunun sonucunda daha rekabetçi bir takım olsa da 7:8, 15:16, farklı dizilişin getirdiği pozisyon hataları ve Eczacıbaşı’nın tempoyu arttırması sonucu seti 20:25, maçı da 0:3 kaybetti.

İstatistik…

VAKIFBANK TÜRK TELEKOM-ECZACIBAŞI VİTRA: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: İlhami Şenyurt, Esat Danzili

Vakıfbank Türk Telekom: Nikolic, Melis, Gözde, Glinka, Bahar, Özge, Gizem(L), Nilay, Furst, Songül, Güldeniz, Ergül

Eczacıbaşı Vitra: Esra, Büşra, Neslihan, Mirka, Poljak, Elif, Gülden(L), Buse, Usic, Asuman

Setler: 20-25, 17-25, 19-25

Süre: 75 dakika (25-26-24)


Haberi Paylaş