“Salonlara dönmek için sabırsızlanıyorum”

Bir hafta önce sakatlanarak sol el orta parmağından ameliyat olan Beşiktaş’ın genç pasörlerinden Orçun Ergün bir an önce salonlara dönmek istiyor.

Kondisyon çalışması yaparken parmağına gelen basketbol topuyla sakatlanan ve hemen ameliyata giren başarılı pasör 2.5-3 ay takımından uzak kalacak.

Tofaş maçı öncesinde siyah-beyazlı takım arkadaşlarını tribünden destekleyen Orçun, o gün yaşadıklarını anlattı. Daha önce aynı parmaktan sakatlandığını ifade eden Orçun “Kondisyon için basketbol maçı yapıyorduk. Uzaktan top atıldı ben de tuttum ama top dik geldi. Üzerinde durmadım. Şişmeye başladı ve hemen hastaneye gittim. Kırık var dediler 1 ay sonra oynarım diye düşündüm. Rontgen çekildi parçalı kırık var, ameliyat olacaksın dediklerinde hemen ne kadar süre oynayamayacağımı sordum. 2.5-3 ayı bulur dediklerinde yıkıldım” dedi.

Voleybol oynamanın kendisi için vazgeçilmez olduğunu belirten Orçun bir an önce iyileşip voleybola dönmek için sabırsızlanıyor. Beşiktaş’la hedeflerinin birinci lige çıkmak olduğunu ve bunu başaracak güce sahip olduklarını kaydeden Orçun, “İyi bir kadroya sahibiz. Şu anda ligde yenilgisiz lideriz. Play-offlara yükselip daha sonra hak ettiğimiz yere yani 1. Lig’e çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Gelecek planlarını da anlatan başarılı pasör, “Şimdiye kadar gelecek vaad eden oyuncu olarak lanse edildim. Bu da ben de sorumluluk hissini tetikledi. Bana güvenenleri yanıltmak istemiyorum. Çalışmalarımı sürdürüp birinci pasör olarak salonlarda olacağım günler için emek veriyorum. Beşiktaş’ta beni destekleyen başta antrenörüm olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda bu emeklerin karşılığını alır adımı Türk voleybolunda iyi bir yerlere yazdırırım” şeklinde konuştu.

Milli takım en büyük hayalim
Daha önce yıldız ve genç milli olan Orçun, “Yıldız ve genç milli olarak forma giydim ve şimdiki hedefim A Milli takımda olabilmek. Bunun için erken olduğunu biliyorum. Daha fazla süre alıp kendimi kanıtlamak istiyorum. Bunu başarırsam bir gün A Milli takım formasını giyeceğime de inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 


Haberi Paylaş