Elimizden geleni yapacağız

 
Buket Yılmaz 19 Ocak 1994 Manisa doğumlu. İstikrarlı bir çizgisi var. O da diğer arkadaşları gibi takımının en önemli kozlarından.
1 metre 80 santimetre boyundaki başarılı smaçör yazı dizimizin konuğu oldu, kendisini anlattı.
Sporla ilk tanışmam 8 yaşında oldu. Çok kısa bir dönem basketbol oynadıktan sonra voleybolu daha çekici buldum, 2. Lig takımlarından Salihli Belediyespor altyapısında voleybol oynamaya başladım. Beden eğitimi dersi öğretmenim Alper Aluş ve ailem voleybolu seçmem yönünde beni etkilediler.
Eğitimim konusunda bayrağı daha sonra ilk antrenörüm Ayçin Gören devraldı. Ardından Ramazan Arslan, Selma Yoltur ve Gül İlter geldi.
Üç yıl kadar önce de TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü takımına geldim. Orada Mehmet Bedestenlioğlu ve Onur Çarıkçı ile çalıştım. Bu ikiliden sonra göreve gelen Marco Aurelio Motta, Alper Erdoğuş ve Emre Karagöz’ün de üzerimde büyük emeği var. Dünya Şampiyonu olduğumuzda bizi çalıştıran Şahin Çatma’ya da saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Tüm antrenörlerimin üzerimde büyük emekleri var. Onlara ne kadar teşekkür etsem az.
Kariyerimde Balkan İkinciliği ve dördüncülüğü, EYOF Üçüncülüğü, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu var.
Voleybol dışında bir kaç sporla izleyici düzeyinde ilgileniyorum. Çünkü boş vaktim olmuyor. Endüstri mühendisliği eğitimi alıyorum. Zamanımı okul ve voleybol arasında pay ettim. Benim de diğer arkadaşlarım gibi eğitimle voleybolun birlikte yürüyebileceğini voleybol oynamak isteyenlere ve ailelerine kanıtlamak gibi bir kaygım var.
Şu anki düşüncelerimde Türkiye’de voleybol oynamak ve eğitim almak var, yurdışında oynar mıyım diye hiç düşünmedim ama ileride neler olur, şimdiden bilinmez.
Fakat bildiğim bir şey var ki, ülkemizdeki voleybol seviyesi her geçen gün yükseliyor. A Milli Takımımızın bu yıl aldığı dereceler hepimizi gururlandırdı ama dünyadaki yerimizi de sağlamlaştırdı. Gün geçtikçe daha da ilerleyeceğimize, çok daha iyi dereceler alacağımıza, ama hepsinden önemlisi şampiyonaların değişmez ismi olarak istikrarlı bir grafik çizeceğimize inanıyorum.
Bireysel olarak kendime aynı mevkide oynadığımız Yeon Koung Kim’i örnek alıyorum.

Çıtayı çok yükselttik
Avrupa Şampiyonası finallerine gelince…Geçtiğimiz yıl Yıldızlar kategorisindeki derecelerimizle çıtayı oldukça yükselttik. Takım olarak bunların rastlantı veya şans olmadığını, ama gerçekten başarı olduğunu yeniden kanıtlamak istiyoruz. Bunun için çok çalışıyoruz. Sahada elimizden geleni yapacağız. Hedef İstiklal Marşımızı salonda bizi destekleyen Ankara seyircisi ve ekranları başındaki milyonlarca insanımızla birlikte söylemek istiyoruz.


Haberi Paylaş

Comments are closed.