Erkekler Milletler Ligi Finalleri Polonya’da

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) 2024 Voleybol Milletler Ligi Finalleri’nin Polonya’da düzenleneceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Polonya, Gdańsk’ta binlerce taraftarın önünde zafer kazandığı 2023 VNL Finallerinin ardından bu kez Łódź ile dev organizasyona üst üste ev sahipliği yapacak. Polonya, bu gelişmeyle birlikte Çin’den sonra art arda sezonlarda organizasyonun son aşamasına ev sahipliği yapan üçüncü ülke olacak.

2009 yılında inşa edilen 13.000 kişilik Atlas Arena, 27-30 Haziran 2024 tarihlerinde dört gün boyunca VNL 2024’ün Final turuna ev sahipliği yapacak.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olarak tarihinde ilk kez 2024 FIVB Milletler Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanmıştı. Tarihinde ilk kez Milletler Ligi’nde boy gösterecek olan Filenin Efeleri, organizasyonun ilk haftasında 21-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Antalya’da mücadele edecek. Millilerimizin yer aldığı ilk haftada Polonya, ABD, Slovenya, Fransa, Hollanda, Kanada ve Bulgaristan takımları da yer alacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.