Estonya koçu takımını değerlendirdi

Estonya Genç Milli Takımının koçu Peeter Vahtra, takımının yaklaşan Avrupa Şampiyonası eleme turunda 1. sırada olacağını pek mantıklı bir ihtimalmiş gibi hissetmese de, 2. ya da 3. olmanın takımının hedefi olabileceğini söylüyor.

Estonya, Tallinn şehrinden yarım saat uzaklıktaki küçük şehir olan Kohila’da, Sırbistan, Karadağ, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Portekiz ile karşılaşacak. Vahtra “Dünya klâsındaki Sırbistan bu turnuvadaki büyük favori ve gerçekçi olmak gerekirse birinciliği sadece hayal edebiliriz gibi hissediyorum” dedi.

Estonya yinede geçen yılki Yıldızlar Avrupa Şampiyonasındaki 10.luk başarısını bu kızlarla devam ettirmeyi umut ediyor. “Orada son maçı Çeklere karşı 3-2 kaybetmiştik ama onları yenebileceğimizi biliyorum. Karadağ yeni bir ülke ve takımları bu turnuvada bir tür kapalı kutu” diyor koç Vahtra.

Estonya bu turnuvaya en iyi kadrosuyla girmeyecek, çünkü lider oyunculardan Heidi Luks omuz sakatlığı nedeniyle kadroda yel almayacak. “En büyük yeteneğimiz Anna Kajalina (200 cm) formda değil. Ama bu takım uzun zamandır beraber oynuyor ve bu nedenle etkili takım oyununa güveniyor. İyi servis karşılarsak, çok hızlı oyun kurabiliriz” diyor Vahtra.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.