Fenerbahçe HDI Sigorta’dan önemli galibiyet

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin on ikinci haftasında Spor Toto’yu Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda ağırlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, setleri 25-18, 25-18 ve 25-19 sonuçlanan mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Ligde onuncu galibiyetine imza atan sarı lacivertliler, puanını 30’a yükseltti ve sıralamada yerini korudu.

Maçın başlangıcında Salvador Hidalgo ve Metin Toy’un sayılarıyla iki farkı üstünlüğü elinde bulunduran Fenerbahçe HDI Sigorta’ya Spor Toto’dan yanıt Çağatay Durmaz’ın servis serisiyle geldi. 5-5’te skoru eşitleyen Spor Toto, Ahmet Tümer’in servis turunda servis karşılamada sıkıntı yaşayınca sarı lacivertli ekip 8-6’da yeniden iki farklı üstünlüğü yakaladı. Yacine Louati’nin hücum, Emre Batur’un blok sayısıyla rakibine 13-9’da mola aldıran Fenerbahçe HDI Sigorta, mola dönüşü Salvador Hidalgo’nun hız kesmeyen servisleriyle skoru 15-9’a getirdi. Morteza Sharifi’nin hücum sayısıyla seriyi sonlandıran Spor Toto, Paul Buchegger ile farkı 16-12’de dörde düşürmeyi başardı. Dört numarada rakibe blokta ve defansta zor anlar yaşatan Yacine Louati, farkın daha da açılıp set sonuna takımının 19-13 önde girmesini sağladı. Konuk ekip; Burak Güngör’ün hücum, Paul Buchegger’in servis sayısıyla geri dönüş yapmaya çalışsa da set sonunda durdurulamayan Fenerbahçe HDI Sigorta; Salvador Hidalgo’nun servisiyle noktaladığı seti 25-18 kazandı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Morteza Sharifi ile hücumda, Çağatay Durmaz ile blokta hızlı başlayan Spor Toto; rakibinin Metin Toy ve Yacine Louati ile bulduğu sayılara engel olamayınca 7-5 geriye düştü. Fenerbahçe HDI Sigorta kaptanı Salvador Hidalgo ile Spor Toto oyuncularının kısa süreli gerginlik yaşadığı bölümün ardından hücumda Burak Güngör ve Morteza Sharifi ile üst üste hatalar yapan konuk ekip Yacine Louati’nin arka arkaya aldığı hücum sayılarının ardından skoru 11-5’e getiren seriyi Paul Buchegger’in sayısıyla sonlandırdı. Oyunun karşılıklı hatalarla geçen bu bölümünün ardından pasör Muhammed Kaya’nın tüm takımı ateşleyen bloğu ve ardından Salvador Hidalgo’nun hücumuyla 16-9 öne geçen Fenerbahçe HDI Sigorta, Hidalgo’nun serviste yeniden sahneye çıkmasıyla açtığı farkı set sonuna kadar korudu. Seti Salvador Hidalgo’nun hücumunda Spor Toto oyuncularının file temasıyla 25-18 bitiren sarı lacivertliler, maçta skoru 2-0’a getirdi.

Mücadelenin üçüncü setin Kemal Kayhan ve Emre Batur’un karşılıklı blok sayılarıyla başladı. Skorun 5-5’i gösterdiği bölüme kadar karşılıklı sayılarla ilerleyen sette fark, Yacine Louati’nin üst üste aldığı blok ve hücum sayılarıyla Fenerbahçe HDI Sigorta lehine açılmaya başladı. Salvador Hidalgo ve Metin Toy’un hücum sayılarıyla arayı daha da açan Fenerbahçe HDI Sigorta ya Spor Toto’dan yanıt, Kawika Shoji’nin servis serisinde geldi. Setin karşılıklı hatalarla geçen orta kısmının ardından Ahmet Tümer ve Kaan Gürbüz ile hücumda iyi iş çıkaran sarı lacivertliler, set sonuna 20-16 önde girdi. Seti Salvador Hidalgo’nun net hücum sayısıyla 25-19 noktalayan Fenerbahçe HDI Sigorta maçı 3-0 kazanmayı başardı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 15 sayıyla Fenerbahçe HDI Sigorta’nın Fransız yıldızı Yacine Louati oldu. Salvador Hidalgo 12, Metin Toy 9 sayıyla skora katkı verdi. Spor Toto’da ise mücadeleyi Morteza Sharifi 10, Burak Güngör 6, Çağatay Durmaz 5 sayıyla tamamladı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, ligin on üçüncü haftasında Ankara’da Halkbank’ın konuğu olacak. Spor Toto ise Ankara’da Galatasaray HDI Sigorta’yı ağırlayacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.