Filenin Efeleri’nin yeni koçu Cédric Énard

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın yeni başantrenörü, TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

Filenin Efeleri’nde yeni bir dönem başlıyor, A Milli Erkek Voleybol Takımımızın başantrenörlüğünü Fransız koç Cédric Énard üstlenecek.

A Milli Erkek Voleybol Takımımızda takım menajerliği görevine ise Orkun Özel getirildi.

2004-2005 sezonunda Spacer’s Toulouse Volley ile başladığı antrenörlük kariyerinde yedi yıl yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra  aynı takımda altı yıl da başantrenör olarak görev alan Énard, 2017-2019 yılları arasında ise Fransa Erkek Milli Takımında Laurent Tillie’nin yardımcı antrenörlüğünü üstlendi.

Ülkesi Fransa’da Tours Volley-Ball’u çalıştırdıktan sonra beş yıl boyunca Alman ekibi Berlin Recycling Volleys’in başantrenörlüğünü yapan 1976 doğumlu Cédric Énard, bu dönemde 2020-2021 yılları arasında Estonya, 2022-2023 yılları arasında ise Hırvatistan Erkek Milli Takımını çalıştırdı. Profesyonel voleybol kariyeri döneminde orta oyuncu pozisyonunda oynayan Fransız isim, halen Fransa Erkekler Voleybol Ligi ekiplerinden Alterna Stade Poitevin’in takım menajeri olarak görev yapıyor.

Geçmişte Berlin Recycling Volleys ile Almanya Erkekler Voleybol Ligi’ni 4 kez kazanma başarısı gösteren Énard’ın kulüp kariyerinde 4 Almanya Süper Kupası, 2 Almanya Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

Hırvatistan Erkek Milli Takımı ile 2022 Akdeniz Oyunlarında şampiyonluk yaşayan deneyimli koç, yardımcı antrenörlüğünü üstlendiği Fransa ile 2019’de World League şampiyonluğu, 2019’da Voleybol Milletler Ligi ikinciliği elde etmişti.

2024 yılından itibaren A Milli Erkek Voleybol Takımımızın başantrenörü olarak görev yapacak olan Cédric Énard, Avrupa Altın Ligi’nde son üç sezonu bronz madalya ile bitirdi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.