TVF Voleybol TV’yi Türkiye dışında en çok Tayland izliyor

Dünyanın en iyi ligleri olan Vodafone Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi müsabakalarını voleybol severlerle buluşturan TVF Voleybol TV YouTube kanalı izlenme oranlarında elde ettiği verilerle göz dolduruyor.

Türk voleybolunun tüm elemanlarına liderlik ederek, paydaşlarla iş birliğini geliştirmek ve voleybolu ülke geneline yaymayı misyon edinen Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 2020 yılında hayata geçirdiği TVF Voleybol TV YouTube kanalı, 2023-2024 sezonunda son 6 ayda yaptığı canlı maç yayınlarıyla 6 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Bu sezon şu ana kadar liglerde oynanan 200 müsabakayı TVF Voleybol YouTube kanalından canlı olarak voleybol severlerle buluşturan TVF Voleybol TV, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında farklı bölgelerde izlenmesiyle de dikkatleri çekti. TVF Voleybol TV, elde edilen istatistiksel verilere göre Tayland (%9,7), Brezilya (%7,8), Endonezya (%6,0), Rusya (%2,4), Almanya (%1,7), Vietnam (%1,2), Peru (%1,2), ABD ((%1,1) ve Fransa (%0,6) gibi ülkelerde yakından takip ediliyor. İstanbul (14.5) ve Ankara’nın (8.3) başı çektiği şehir bazındaki sıralamada ise Tayland’ın başkenti Bangkok (%3,9) ve Endonezya’nın başkenti Cakarta (%0,8) listede yer alan şehirler arasında yer alıyor.

Elde edilen bir başka istatiksel veriye göre voleybol severlerin %57’si karşılaşmaları cep telefonundan, %19’u televizyondan, %17,9’u bilgisayardan, %5,3’ü ise tablet üzerinden izlemeyi tercih ediyor.

Voleybol severler, TVF Voleybol TV’de canlı maç anlatımı ve yorumunun yanı sıra maçların tekrarlarını da karşılaşmaların hemen ardından tekrar izleme fırsatı bulabiliyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.