Filenin Sultanları basınla buluştu

2-4 Ağustos tarihlerinde Çin’in Ningbo kentinde düzenlenecek 2020 Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımız, Medya Günü’nde basın mensupları ile bir araya geldi.

Basının yoğun bir ilgi gösterdiği medya gününe Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu da katıldı.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen etkinliğin ilk bölümünde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından devam eden medya gününün ikinci bölümünde ise; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın oyuncuları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Millilerin B Grubu’nda ev sahibi Çin, Almanya ve Çekya ile liderlik mücadelesi vereceği Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri öncesinde açıklamalarda bulunan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hedeflerinin Çin’den olimpiyat vizesi alarak dönmek olduğunu söyledi.

Çok zor ve yorucu bir maratondan geçtiklerini dile getiren Üstündağ,”Bu ay içinde hem olimpiyat elemesi hem Avrupa Şampiyonası, çok yoğun bir tempo. Oyuncularımız çok fedakarca, inanılmaz efor sarf ediyor. Bunu başaracak güçte olduğumuza inanıyorum. Bu olimpiyat elemesinde zor bir gruptayız. Çin’le son maçı oynayacağız, o maç final maçı olacak diye düşünüyorum. Bizim düşüncemiz, Çin’de olimpiyat vizesi almak. Bunu başaracak güçte bir takıma sahibiz.”ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Üstündağ, dünya ve Avrupa’da yaş ortalaması en genç takıma sahip olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Her şeyi çok genç yaşadık. Biliyorsunuz 1 hafta önce 16 yaş altı takımımız Avrupa şampiyonu oldu. İtalya’da İtalya’yı yendi. Altyapıda da üstyapıda da gençleştirdiğimiz bu takımla, bu jenerasyonla hiçbir kaybımız olmadan daha iyi sonuçlar elde ederek hedeflere doğru ilerliyoruz. Bizim hedefimiz, Avrupa, dünya ve olimpiyat. Bizim çıtamız bu. Türk Voleybol Milli Takımı’nın hedefinde ayrım yapmıyoruz. En büyük turnuvaları istiyoruz. Olimpiyata gitmek değil, gittikten sonra derece elde etmek istiyoruz. Türk sporunun en başarılı branşıyız. Bugün dünya dördüncülüğü bizi üzüyor. Türk voleybolunu çok daha iyi günler bekliyor. Voleybolun çok daha iyi yerlerde olmasını arzu ediyoruz.”

İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, medya günü etkinliğinin ardından olimpiyat elemeleri müsabakalarını oynamak üzere Çin’e hareket etti.


Haberi Paylaş

Comments are closed.