Guidetti: Çin ile final oynayacağız

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’ne hazır olduklarını ifade ederek olimpiyat kotası yolunda en önemli rakibin Çin olduğunu belirtti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’ne hazır olduklarını ifade etti.

Çok uzun ve çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini vurgulayan tecrübeli başantrenör, olimpiyat kotası yolunda en önemli rakiplerinin Çin olduğunu aktardı.

Olimpiyatta mücadele etmeyi, bir sporcunun hayatındaki en önemli turnuva olarak nitelendiren Guidetti, “Üç maç da çok zorlu geçecek. Almanya, çok güçlü bir rakip ve ilk maçımız onlarla. O karşılaşmayı kazandıktan sonra bir sonraki maç olan Çekya mücadelesini düşüneceğiz. İlk 2 maçı kazandıktan sonra son gün Çin ile final oynayacağız. Bir maçta her şey olabilir. Her şeyimizi bu maç için sahaya koymak istiyoruz.”diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası’yla ilgili de açıklamada bulunan ve ev sahibi olarak mücadele etmenin büyük bir avantaj olduğunu kaydeden Guidetti, şunları söyledi:

“Seyircinizle, kendi milletinizle oynamanın ne kadar fark oluşturduğunu daha önce tecrübe ettim. Takım öncelikle cesur, bütün kalbi ve tutkusuyla mücadele edecektir. Bizi destekleyenler de bunu gördükten sonra birlikte çok iyi bir takım olacağız. Fikstürümüz çok zorlu fakat her takım için aynı şekilde. Bulunduğumuz şartları kabul etmeli ve o duruma göre hareket etmeliyiz. Şikayet etmekten hoşlanan biri değilim. Her takım eşit şartlarda olduğu için de buna göre hazırlıklarımızı yapıyoruz.”


Haberi Paylaş

Comments are closed.