FIVB Erkekler Dünya Sıralaması’nda Polonya farkı açtı

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından belirlenen Voleybol Erkek Milli Takımlar Dünya Sıralaması, 2023 Milletler Ligi’nin tamamlanmasının ardından güncellendi.

Polonya Erkek Milli Voleybol Takımı, 2023 FIVB Milletler Ligi’nde Amerika Birleşik Devletleri’ni 3-1 mağlup ettiği final maçının ardından puanına 6.41 puan ekledi ve ilk sıradaki yerini farkı açarak korudu.

Takımların mevcut gücünü ve sıralamadaki konumunu yansıtan listenin zirvesinde 407 puanla Polonya yer alıyor. 2023 Milletler Ligi finalist, Amerika Birleşik Devletleri 375 puanla ikinci sırada yer alırken, son Dünya Şampiyonu İtalya 359 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

FIVB Erkekler Dünya Sıralaması

1. Polonya

2. Amerika Birleşik Devletleri

3.İtalya

4. Brezilya

5. Japonya

6. Fransa

7. Arjantin

8. Slovenya

9. Sırbistan

10. İran

11. Hollanda

12. Türkiye

Listenin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Sıralama sisteminin işleyişi ise özetle şu şekilde:

FIVB Dünya sıralaması belirlenirken oynanacak her resmi müsabakadan önce, rakip iki takımın Dünya Sıralaması puanları karşılaştırılıyor. Yüksek puana sahip takım, o maçtaki güçlü takım olarak tanımlanıyor ve bu nedenle rakibinden daha iyi performans göstermesi bekleniyor. Oynanacak maçın skoruna göre takımların sıralamadaki konumunu etkileyecek puanlar ekleniyor ya da çıkarılıyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.