VakıfBank’ın yabancı transferlerinin VNL performansı

Gelecek sezon ülkemizde VakıfBank formasıyla izleyeceğimiz Sarah Van Aalen, Jordan Thompson, Alexandra Frantti ve Bianka Buša’nın Milletler Ligi’nde gösterdikleri performansa yakından bakalım.

Sırbistan Milli Takımı’nın smaçörü Bianka Busa turnuvada 84 sayı (2 Blok – 8 Servis) buldu. 12 maçta toplam 42 sette süre alan Bianka Busa, %37 hücum yüzdesi ve %22 mükemmel manşet ile Milletler Ligi’ni tamamladı.

Gelecek sezon VakıfBank’ta göstereceği performans merakla beklenen (pasör çaprazı) Jordan Thompson ise takımına 98 sayıyla (11 Blok – 6 Servis) katkı verdi. %40 başarılı hücum yüzdesiyle oynayan Thompson, en çok sayıyı (17) Hırvatistan ve Almanya karşısında buldu.

Hollanda Milli Takımı’nın pasörü Sarah Van Aalen, 11 maçta toplam 35 sette forma giydi. %13 pas verimliliği ile oynayan Sarah, bulduğu 16 sayıyla (4 Blok – 4 Servis) takımına katkı verdi.

VakıfBank’ta izleyeceğimiz bir diğer Birleşik Amerikalı (smaçör) Alexandra Frantti, turnuvayı 64 sayıyla tamamladı. 7 maçta toplam 20 sette görev alan Frantti, %42 başarılı hücum yüzdesiyle ve %20 mükemmel manşet ile oynadı.

 

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.