Galatasaray altyapısında bayrak değişimi

Galatasaray’da altyapı menajerliğine Ahmet Reşat Arığ getirildi. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle:

“Galatasaray Voleybol Altyapı Menajerimiz Şahin Çatma hocamız, görevini bugün Ahmet Reşat Arığ hocamıza devretmiştir. Her iki hocamıza teşekkür eder, başarılar dileriz.”

Ahmet Reşat Arığ kimdir?

1964 Elazığ doğumludur. Antrenörlük kariyerine 1990 yılında Galatasaray’da başlayan Arığ, kariyerinde Tokat Belediye Plevne takımıyla Avrupa Kupalarına katılma başarısı göstermiştir. İstanbul BBSK Erkek Voleybol Takımı’nda ise beş yıl görev yapmıştır. Ahmet Reşat Arığ, 2007-08 sezonunda 2. Lig’de olan Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nı 1.Lig’e yükseltmiştir. Ardından üç sezon MEF Okulları’nda antrenörlük yapmıştır. 2011-12 sezonunda ise Galatasaray’a geri dönen Ahmet Reşat Arığ, geldiği ilk sene sonunda CEV Şampiyonlar Ligi’ne, ikinci sene ise CEV Kupası’na götürme başarısını gösterdi. 2012 CEV Kupası finallerinde, Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevi ile takımda bulundu.

Reşat Arığ, 2012-13 sezonu başında Galatasaray Voleybol Akademisi Baş Antrenörü olarak görev yapmıştır. 2012-13 sezonunda ise Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nda baş antrenörlük görevi için 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. 2014 Yılında Avrupa Ligi’nde mücadele eden A Erkek Milli Takım başına getirilen Arığ, U23 Erkek Milli Takımı ile Mısır’daki Dünya şampiyonasında baş antrenör olarak ülkemize hizmet verdi. Şubat 2015’den sonra Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı’nda görev yaptı. Sonraki sezon Trabzon İdman Ocağı’nı çalıştırdı. Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Kadın Takımı’nı ve sonrasında ise Tokat Belediye Plevne Takımında görev yaptı. Ahmet Reşat Arığ, 2020-2021 Sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Solhan Spor’u çalıştırdı.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.