Genç Erkek Milliler gurbete çıkıyor

Balkan Şampiyonası, Katar Turnuvası ve Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele edecek Genç Erkek Milli Takım Ankara kampında çalışıyor.

Üç önemli turnuvayı peş peşe oynayacak Ay-Yıldızlı Gençler, günde iki antrenman yaparak hazırlanıyor.

Genç Erkek Milli Takım, önce 6-12 Ağustos tarihlerinde Sırbistan’da düzenlenecek Balkan Şampiyonasına katılacak. Şampiyona bitiminde doğrudan Katar’a uçacak Genç Erkek Milli Takım, Doha’da Mısır, Katar ve Rusya Genç Erkek Milli Takımlarının katılımı ile düzenlenecek turnuvada kendini test edecek.

Bu turnuvadan sonra sıra, nihai hedef olan Avrupa Şampiyonası finallerine gelecek. Avrupa Şampiyonası finalleri 24 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde Polonya ve Danimarka’da düzenlenecek. Milli Takım grup maçlarını Danimarka’da oynayacak.

Hepsini kazanmak istiyoruz
Genç Erkek Milli Takımın başarılı oyuncularından Koray Şahin uzun bir süredir kampta olduklarını ve artık çalışmalarının karşılığını alma zamanlarının geldiğini söyledi.

Üç önemli turnuvayı art arda oynayacaklarınının altını çizen Koray Şahin şu görüşleri ifade etti:
“İlk hedef Balkan Şampiyonası. Balkan Şampiyonasında her zaman çetin rakiplerle karşılaşıyoruz. Bu seferkinin bir özelliği de ilk günü boş geçirip ikinci gün iki maç yapacak olmamız. Biz ikisini de kazanmak istiyoruz. Ardından Katar’a gideceğiz. Özel bir turnuvada Rusya, Mısır ve Katar’la oynayacağız. Avrupa Şampiyonası’na yönelik iyi bir hazırlık olacak kanısındayım.”

Son olarak Avrupa Şampiyonası finallerine katılacaklarını anlatan Koray Şahin tüm hazırlıkların burada madalya almak üzerine yapıldığını dile getirdi.

Şahin, “Avrupa Şampiyonasında başarılı olmayı çok arzu ediyoruz. İyi bir derece ile dönmek için çok çalıştık, çalışmayı da sürdüreceğiz. Takım içinde arkadaşlık düzeyi her geçen gün ileri gidiyor. Bize sunulan iyi olanakların hakkını vermek, Türk haykını sevindirmek konusunda herkes sorumluluğunu biliyor. Zaten yetenekli oyunculardan kurulu bir ekibiz; şimdi de çok iyi bir takım olduk. Kendimize güveniyoruz” dedi.

Genç Milli oyuncu, İngiltere’de yapılan Yaz Olimpiyat Oyunlarında ilk galibiyetlerini alan A Bayan Milli Takım oyuncularına da selam göndererek başarılar diledi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.