Sorumluluğumuz büyük

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Genç Kız Milli Takım’da orta oyuncu Kübra Akman sorumluluklarının büyük olduğunu söyledi.

Müthiş bir tempo ile çalıştıklarını vurgalayan Genç Milli oyuncu, “Bizim için her şey şu anda gidiyor” dedikten sonra şunları söyledi:
“Öncelikle, Balkan Şampiyonluğunu kazanan Yıldız Milli Takımımızı kutlarım. Onların da çok önemli başarılar elde edeceklerine eminim. Bize gelince… Biliyoruz ki, çok önemli sorumluluklarımız var. Geçen yıl elde ettiğimiz iki önemli derece var ve bunun gelişen bir süreç olduğunu kanıtlamalıyız. Gençlerde de şampiyon olmazsak, geçmişteki başarıların fazla önemi kalmaz. Ayrıca, Ankara’da kendi seyircimiz önünde oynayacağız. Onlara karşı da bir sorumluluğumuz bulunuyor. Ankara seyircisini burada coşturacağız, eminiz ki onlar da bize sonsuz destek verecek. Bu bilinçle çok çalışıyoruz, daha da fazla çalışacak ve başarılı olacağız.”
Balkan Şampiyonasında iyi bir derece elde edemediklerini dile getiren Kübra Akman, hırslandıklarını, bu hırsı Ankara’da avantaja çevirmek istediklerini kaydetti. Kübra, “Orada iyi derece yapamadık ama hatalarımızı biliyoruz. Burada o eksik yönlerimizi de tamamlayıp, tüm Türkiye’yi yeniden sevince boğmak istiyoruz” diye konuştu.

Kübra Akman, 2012 Londra Olimpiyatlarında Kore ile karşılaşacak A Bayan Milli Takım’a başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.