Genç Erkekler gelişiyor

Erkek Milli Takımlar Antrenörü Veljko Basic, Genç Erkek Milli Takımı ile İstanbul ve Ankara’da yaptıkları kamplardan memnun olduğunu söyledi.

Kampların verimli geçtiğini ifade den Basic, süreçle ilgili olarak şunları söyledi:
“İstanbul’da yapılan Gençler Ligi müsabakaları bizim için önseçim niteliğindeydi. Böylece 17 kişilik bir kadro oluşturduk. Kamp çalışmaları ve hazırlık maçlarında sistemimizin işleyişini, oyuncuların bireysel gelişimlerini test edeceğiz. Belirtmeliyim ki, kulüplerinin A takımlarında fırsat bulan sporcularımızın bireysel gelişimleri daha fazla. Bunu gözlemliyoruz.”

Ön elemeler çok önemli
Önlerinde, 11-14 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak grup eleme sınavları olduğunu anımsatan Basic, “Grubumuzda Almanya, Avusturya, Letonya, Portekiz ve Slovakya bulunuyor. İlk sırayı alan takım, doğrudan finallere gidecek. İkinci ve üçüncüler finaller için zorlu bir yarışa daha girecekler. Elbette hedefimiz ilk sırayı almak” diye konuştu.

Hazırlık sürecinde beş hazırlk maçı planlandığını belirten Veljko Basic, sözlerini şöyle tamamladı:
“İstanbul’da Büyükşehir Belediye ve Beşiktaş’la oynadık. Ankara’daki rakiplerimiz Kolejliler, Ziraat Bankası ve Düzce Belediye. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu maçla bizim oyun sistemimizi ve bireysel performansları test anlamında çok yararlı olacak.”

 


Haberi Paylaş