Gücümüzü göstermek istiyoruz

18-26 Ağustos´ta yapılacak Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonasına hazırlık amacıyla yapılan Genç Kız Milli Takım kampı Ankara’da devam ediyor. Genç Milli Takım oyuncuları, Ankara’da büyük bir heves ve iştahla çalışıyor ve “Gücümüzü göstereceğiz” diyorlar.

Kampla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Ecem Alıcı, Ece Hocaoğlu, Buket Yılmaz ve Ceylan Arısan’ın içinde bulundukları süreçle ilgili ortak görüşleri şöyle:

Bir kategori daha büyüdük, Genç Milli Takım olduk. Avrupa ve Dünya Şampiyonu olduktan sonra sorumluluğumuz daha da arttı. Bu durumun bilincindeyiz. Bu bilinçle eksiklerimizi tespit ederek daha çok çalışıyor ve kişisel gelişimimizi sürdürmek istiyoruz. Biliyoruz ki, bu gelişimin sonu yok.
Farklı zamanlarda yaptığımız kısa kamp dönemlerinde takımın genel durumu ve biz oyuncuların bireysel gelişimleri gözleniyor. Böylece 18-26 Ağustos 2012 tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Miniz ki, şampiyona başladığında formumuz üst düzeye çıkacak, orada da gücümüzü göstereceğiz.
Şu an, çoğumuz farklı kulüplerin formalarını giyiyoruz. Bu durumun bir dezavantaj yaratmaması için bütün fırsatları değerlendirip bir araya geliyor, kamp yapıyoruz. Önümüzdeki hedeflerin farkındayız ve bu hedefe doğru ilerliyoruz.
2012 Avrupa Şampiyonasında da kürsüye çıkmak yeni ve en büyük hedefimiz. Kendi evimizde oynayacak olmamız, bizim için yine büyük avantaj olacak.


Haberi Paylaş