Genç Kızlar hız kesmiyor

Voleybolunsesi.com’a Slovakya’daki eleme grup maçlarını değerlendiren Antrenör Mehmet Bedestenlioğlu, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek herkesin emeğinin karşılığını aldığını söyledi. Bedestenlioğlu çok iyi takımlarla 8-9 tane hazırlık maçı oynadıklarını belirterek, ’Slovakya’ya gittiğimizde 2 takımdan korkuyordum. Aslında 2.5 takımda diyebilirim. Avusturya ile 3-2 oynamıştık onlardan biraz çekiniyordum. Slovakya ve Hollanda’nın ise gücünü biliyorduk. Oynadığımız oyunla herkesin takdirini aldık’ dedi.

Hedeflerini A Takıma oyuncu yetiştirmek olduğunu da hatırlatan Bedestenlioğlu, ’Slovakya’da Alexsandro ve Cengiz Göllü de bizimleydi. Avrupa Şampiyonu olmak mı A Takıma 4 oyuncu vermek mi derseniz benim için A Takıma 4 oyuncu vermek daha önemli ama ikisi de olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur’ diye konuştu.

Başarılı antrenör finallere kadar 2.5 aylık bir kamp programı yaptıklarını ifade ederek, ’Federasyon Başkanı bizi hava alanında karşıladı ve hemen bir kamp programı yaptık. 8-9 Haziran gibi tekrar toplanacağız. 23-29 Haziran’da İtalya Genç Milli Takımı gelecek ve onlarla ikili kamp yapacağız. 15 gün ara verdikten sonra İtalya ile bu sefer İtalya’da kamp yapacağız. Hedefimiz tabiî ki final oynamak ama sahada tabiî ki her türlü sonuç var. Ama elimizden geleni yapacağız. Kalitemiz çok yükseldi. Sahada duruşumuz oyun direncimiz çok arttı. Türkiye’nin maçlarında çok daha fazla voleybol seyircisi vardı. Herkesin takdirini aldık’ şeklinde konuştu.


Haberi Paylaş

Comments are closed.