Genç Kızların hedefi gruptan çıkmak

17-22 Mayıs 2011 tarihlerinde Slovakya’da yapılacak Genç Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri müsabakalarına hazırlanan Genç Kız Milli Takım çalışmalarını Ankara’da sürdürüyor.

Kamp ve hedefler hakkında bilgi veren Antrenör İsmail Yengil, takım uzun bir süredir birlikte olduklarını, takımın birbirine çok alıştığını belirterek şunları söyledi:
“Takımda herkes birbirini ezberlemiş durumda. Kimin neyi ne zaman yapacağını biliyoruz. Aramıza yeni arkadaşlar da katılacak. Hem onların uyumunu sağlamaya, hem de eskilerin gelişimini artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Slovakya’da çok önemli bir eleme turnuvası oynayacaklarının altını çizen Yengil, “Buradan bir takım çıkacak. Bir de en iyi ikinci olan takım Dünya Şampiyonası’na gidecek. Amacımız, hedefimiz gruptan birinci olarak çıkmak” diye konuştu.
Yengil, Peru Genç Kız Milli Takımının hazırlık maçı oynayacaklarını, bu karşılamalarda seviyenin biraz daha belirginleşeceğini sözlerine ekledi.
 
Genç Kız Milli Takımın teknik ve sporcu kadrosu aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Teknik kadro
İsmail Yengil (Antrenör)
Gencer Yarkın (İstatistik Antrenörü)

Sporcular:
Pasörler
Cansu Aydınoğulları (Beşiktaş), Gamze Alikaya (Galatasaray), Pelin Ceylan (Karşıyaka)

Orta Oyuncular
Diclenur Babat (Vakıfbank G.S), Selin Uygur (Eczacıbaşı), Özgenur Yurtdagülen (Yeşilyurt), Ebru Mandacı (İller Bankası),

Köşe Oyuncular
Ceren Kestirengöz (Vakıfbank G.S.), Melis Durul (Eczacıbaşı), Ezgi Dağdelenler (İller Bankası), Ezgi Arslan (Galatasaray), Kübra Tanrıkulu (S.G.K.), Müge Örencik (Yeşilyurt), Cansu Çetin (Eczacıbaşı)

Liberolar
Gizem Örge (Nilüfer Belediye), Buse Kayacan (Karşıyaka)


Haberi Paylaş